Ryzen 5 1600 AF 2060S ile darboğaz yapar mı?

1 hafta önce Gigabyte'nin rtx 2060 windforce modelini sipariş vermiştim. Onu iptal edip bu galax modelini alacağım. Dediğiniz gibi bir süre 1600 AF ile kullanıp daha sonra işlemci yükseltmesi yapabilirim. Oynadığım oyunlar da Fortnite, Lol , Cod, RDR online gibi oyunlar olacak.
Online oyunlarda grafikleri yükseltip oynarsanız bir sıkıntı yaşamazsınız.

Aslında Gigabyte RTX 2060 Windforce modelini satın almıştım. Ama kronik soğutma sorunu olduğunu sonradan öğrendiğim için Galax super modelini buldum. Çok da beğendim. Daha sonra R5 3500X yükseltmesi yapabilirim ama 3-5 ay içinde olabilir. Sizce ne yapmalıyım.
1600AF ile bottleneck yaşamazsınız söylediğim gibi. Daha üstü kartlar için sorun olur.
Hocam Youtube'daki testlerle kullanım bir olmuyor. Ben R5 3600 ile GTX 1660 Super ikilisinin darboğaz yaptığı oyunları gördüm.
Ben de bizzat arkadaşımın sisteminde 1600 ilk revizyon ile bir darboğaz olmadığını gördüm, AF olan ile değil. Arkadaş overclocklu kullandığını söylemiş ek olarak, çok rahat besleyecektir 2060S'yi. Ancak daha üstü kartlarda kesinlikle darboğaz yapar.

1600AF ile bottleneck yaşamazsınız söylediğim gibi. Daha üstü kartlar için sorun olur.

Ben de bizzat arkadaşımın sisteminde 1600 ilk revizyon ile bir darboğaz olmadığını gördüm, AF olan ile değil. Arkadaş overclocklu kullandığını söylemiş ek olarak, çok rahat besleyecektir 2060S'yi. Ancak daha üstü kartlarda kesinlikle darboğaz yapar.
Rtx 2060S aldıktan sonra uzun süre kart değiştirmeyi düşünmüyorum zaten dostum :)
Galax Rtx 2060 Super Ex White modelinin siparişini verdim. Umarım bir sıkıntı yaşamam :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı