Ryzen 5 1600 AF B450M-A PRO Max uyumu

luigi

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu işlemciyi iki farklı B450M-A PRO Max anakartta denedim. İkisinde de görüntü alamadım. İşlemci garantiye gönderildi sorunsuz çalışıyor raporu verildi. 2 farklı anakartta denedim. Birisinde resmen facia yaşandı. 2 adet RAM çöp oldu. Diğer anakartta deneyişimde RAM slotlarından birini gördü diğerini görmedi. Bu denemelerden sonra işlemciyi garantiye gönderdim. Tüm testler yapıldı, sorunsuz çalışıyor dendi. Şu an elimde i3-9100F ve bu işlemci var. Intel işlemciyi iade edip Ryzen olana geçmek istiyorum fakat korkuyorum bir yandan önceden yaşananlar yüzünden. Bana Ryzen işlemciyle tam uyumlu şekilde çalışacak bir anakart ve RAM önermenizi istiyorum. Bütçe en fazla 1000 TL olarak düşünmenizi istiyorum.
  • Ekran kartım MSI GTX 1650 Super Gaming X.
  • Cooler Master 550W PSU.
  • HyperX 240 GB SSD.

Arkadaşlar bu işlemciyi iki farklı B450M-A PRO Max anakartta denedim. İkisinde de görüntü alamadım. İşlemci garantiye gönderildi sorunsuz çalışıyor raporu verildi. 2 farklı anakartta denedim. Birisinde resmen facia yaşandı. 2 adet RAM çöp oldu. Diğer anakartta deneyişimde RAM slotlarından birini gördü diğerini görmedi. Bu denemelerden sonra işlemciyi garantiye gönderdim. Tüm testler yapıldı, sorunsuz çalışıyor dendi. Şu an elimde i3-9100F ve bu işlemci var. Intel işlemciyi iade edip Ryzen olana geçmek istiyorum fakat korkuyorum bir yandan önceden yaşananlar yüzünden. Bana Ryzen işlemciyle tam uyumlu şekilde çalışacak bir anakart ve RAM önermenizi istiyorum. Bütçe en fazla 1000 TL olarak düşünmenizi istiyorum.
  • Ekran kartım MSI GTX 1650 Super Gaming X.
  • Cooler Master 550W PSU.
  • HyperX 240 GB SSD.
B450M-A PRO
Anakarta intelmi denedin benmi yanlış anladım.

Hocam Pro Max AMD için iyi bir anakarttır. Bu kartta 1600AF denediniz mi?

Yanlış anladın galiba sen. Ryzen işlemciyi iki farklı anakartta denedim sorun yaşadım diyorum. Intel işlemcinin anakartı farklı. Şu an Intel işlemcili bir sistem kullanıyorum. Onu iade edip Ryzen sisteme geçmek istiyorum diyorum.

B450 AM4 soket bir anakart

1591270529126.png

Anakartınızda sorun yok büyük ihtimal.

Geri
Yukarı