Ryzen 5 1600 AF ekran gelmiyor

Lirix

Kilopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 1600 12nm 3.20GHz 16MB soket AM4 işlemci.
ASUS Prime B450M-K AMD B450 soket AM4 Ryzen™ DDR4 4400MHz(O.C) M.2 USB3.1 anakart.
Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz DDR4 RAM CMK8GX4M1D3000C16

Arkadaşlar sorunum şu: Bütün ürünleri takıyorum çalıştırıyorum kasa da güç var ama ekrana görüntü gelmiyor hiçbir şekilde. Ne denediysem bir türlü sorunu çözemedim. Sonra internette biraz araştırma yaptım sorunun RAM'lerden olduğunu söylüyorlar. Böyle bir uyumsuzluk varmış. Ya da anakartın BIOS güncellemesi gerekiyormuş. Görüntü almadan ben bu işlemi nasıl halledeceğim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı var değil mi hocam?

Evet var oradan deniyorum zaten ama bir türlü görüntü alamadım maalesef.
Eğer sistem onboard ise CPU'nun GPU'su yok. Görüntü alman imkansız.

Gigabyte Aorus RX570 4 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 RGB ekran kartı

Bu ürünle deniyorum ama tepki yok maalesef.
Çünkü 1600 AF'in grafik işlemcisi yok.

Napmam gerekiyor bu durumda. Anakart güncel değil ondan da olabilir mi acaba? Anakartı ASUS servise götürüp BIOS güncellemesi yapsam ya da anakart uyumlu bir RAM bulup sorunu çözebilir miyim.

HDMI girişini ekran kartına takmanız gerekiyor. Anakarta bağladıysanız görüntü alamazsınız.

Ekran kartına takılı zaten ama sorun sanırım o değil. RAM uyuşmazlığı diyorlar ama o nedir tam anlamış değilim.
Konu hakkında tam bilgi verebilecek birisi yok mu acaba?

Son düzenleme:
Ekran kartına takılı zaten ama sorun sanırım o değil. RAM uyuşmazlığı diyorlar ama o nedir tam anlamış değilim.
Konu hakkında tam bilgi verebilecek birisi yok mu acaba?

RAM'den kaynaklıysa anakartınız RAM'leri desteklemiyor olabilir. RAM ve anakart modelinizi yazarsanız daha iyi anlayabiliriz.
RAM'den kaynaklıysa anakartınız RAM'leri desteklemiyor olabilir. RAM ve anakart modelinizi yazarsanız daha iyi anlayabiliriz.

Çok pardon ilk mesajda belirtmişsiniz.Ramler ve anakart uyumlu gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı