Çözüldü Ryzen 5 1600 AF görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bilalkeremkara

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yeni topladığım sistemde görüntü alamıyorum. Bilginiz olsun, sistemde her şey düzgün takıldı ve güç beslemeleri yapıldı. Bilgisayar çalışıyor fakat görüntü hiçbir şekilde yok. Monitörüm VGA olduğu için ekran kartımın VGA'sına bağlı. Sorun nedir acaba?

Sistem;
Anakart: ASUS TUF Gaming B450M-Plus II.
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 AF 12nm (2.nesil olarak geçiyor diye biliyorum.)
RAM: XPG Gammix D30 3200MHz X2.
Ekran kartı: GTX 950 2 GB.
SSD: James Donkey JD256 GB.
HDD: 1TB X1, 500GB X2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Umarım sorunun kaynağı bulunur.

Sağ olun.
Sorunu çözdüm. Sorunu internette o kadar araştırmama hatta benzer konulara bakmama rağmen bulamamıştım. Sorun basit bir şekide anakartın 2. PCI slotunun BIOS'ta birincil PCI slotu olarak ayarlanmasıdır. Sorun çözülmüştür. Herkese yardım çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.
Arkadaşım, cevap verdim. Orjinal gtx 950 GPU'su kullanılmış. Normal gtx 950'den daha iyi sonuç veriyor.
Kardeşim o zaman kasanın arkasını ve monitörün arkasını bi' çekip atar mısın? Bir hata olmalı yani madem sıfır neden çalışmasın?

Kasa derken anlayamadım. Uzay montaj çalıştırıyoruım. Başka hdmi monitörde de denedim.
Kasa yoksa anakartın arkasındaki girişler de olabilirdi ama neyse. Bu durumda bilgisayarcıya gidip başka ekran kartıyla o uzay montaj sistemi çalıştırmayı denemelisin. Eğer çalıştırıyorsa ekran kartı sorunlu olabilir. Yani tahminlere dayalı konuşuyoruz ama başka ihtimal de kalmadı gibi duruyor.

Kasa yoksa anakartın arkasındaki girişler de olabilirdi ama neyse. Bu durumda bilgisayarcıya gidip başka ekran kartıyla o uzay montaj sistemi çalıştırmayı denemelisin. Eğer çalıştırıyorsa ekran kartı sorunlu olabilir. Yani tahminlere dayalı konuşuyoruz ama başka ihtimal de kalmadı gibi duruyor.
Bilgisayarcıya gidicem.

Umarım sorunun kaynağı bulunur.

Sağ olun.
Sorunu çözdüm. Sorunu internette o kadar araştırmama hatta benzer konulara bakmama rağmen bulamamıştım. Sorun basit bir şekide anakartın 2. PCI slotunun BIOS'ta birincil PCI slotu olarak ayarlanmasıdır. Sorun çözülmüştür. Herkese yardım çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı