Ryzen 5 1600 AF ile Valorant düşük FPS

TheMNC

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Developer & Rapper
Merhaba bugün yeni monitör aldım ASUS TUF Gaming VG289qm 280 Hz fakat oyun içi FPS stabil bir şekilde 280 alamadığımdan monitörden pek yararlanamıyorum

Şimdi sorum şu işlemciyi
AMD ryzen™ 7 5800X ile güncellesem sizce kaç FPS alırım 280 FPS altına düşer mi?
Ya da önerebileceğiniz bir işlemci var mıdır?

Bileşenler

X570 ud anakart.
GTX 1650 OC ASUS TUF Gaming.
24 GB RAM.

Yukarıdaki yorumda da belirtildiği gibi, bir anda işlemciye bu kadar yüklenmeye gerek yok. Ekran kartı ile işlemciyi eşit bir şekilde yükselttiğiniz zaman daha verimli sonuçlar elde edersiniz.

Hocam ekran kartı 1650 iken işlemciyi o kadar büyük bi upgradeye sokmaya gerek yok bence. Ryzen 5 5500 ya da 5600 alabilirsiniz. Ekran kartını da update edebilirsiniz.
Şimdi şöyle 6000 bütçe var ekran kartını da guncelleyebilirim fakat sistemde 980 pro 1 tb ssd var pcie 4.0 olmadığından gereken hızları da alamıyorum bu yüzden işlemci upgrade benim için daha önemli bahsettiğin işlemciyi alsam 280 fps altına düşer miyim

Şimdi şöyle 6000 bütçe var ekran kartını da guncelleyebilirim fakat sistemde 980 pro 1 tb ssd var pcie 4.0 olmadığından gereken hızları da alamıyorum bu yüzden işlemci upgrade benim için daha önemli bahsettiğin işlemciyi alsam 280 fps altına düşer miyim
Ekran kartı sizi sınırlar hocam. İşlemci iyi olsa bile ekran kartı yüzünden o fps'i alamazsınız.

Şöyle ki sizdeki işlemciyi kullanıyorum. Bende de 6.000 TL bütçe vardı ben işlemciyi sonra da yükseltirim diyerek GTX 1050Ti'dan RX 6600 8 GB lık ekran kartı yükseltmesi yaptım. Şu an Valorant'ta 240-300 arası FPS alıyorum.

280 fps in altına düşer mi? ek olarak pcie 4.0 destekliyor mu işlemci
Ryzen 5 5500 desteklemiyor ama Ryzen 5 5600 destekliyor. Anakartınız da destekliyor..
Eğer mümkünse elinizdeki işlemciyi ve ekran kartını satıp. RX 6600 ekran kartı ve R5 5600 işlemci alabilirsiniz. Çok güzel değerler alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı