Ryzen 5 1600 AF sistem için bellek önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

thehitcher

Centipat
Merhaba arkadaşlar, ilk etapta PUBG Mobile oynamak amacıyla sistem toplamayı düşünüyorum fiyat-performans ürünü olsun amacındayım.

Aklıma takılan bir soru var yardımlarınızı bekliyorum. 2x8GB 3000MHz şeklinde RAM düşündüm, örnek olarak aşağıda attığım üründen 2 adet alınca 560 liraya denk geliyor. 2x8 GB olarak hazır satılanların fiyatlarından daha uygun oluyor ama açıkçası biraz mantıksız değil mi? 2x8 satılanların fiyatının daha uygun olmasını beklerdim. Yoksa aralarında performans farkı mı var?

Adata XPG Gammix D30 8GB 3000MHz DDR4 Ram Fiyatı

Işıklandırmalar benim için önem fark etmiyor bu arada.

Aralarında performans farkı yok. Saçma olduğu su götürmez bir gerçek. Çoğu kullanıcı bu yöntemle alıyor. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Aralarında performans farkı yok. Saçma olduğu su götürmez bir gerçek. Çoğu kullanıcı bu yöntemle alıyor. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Teşekkürler hocam, CL15 ile CL16 arasında çok fark var mıdır? Bütçe arttırıp CL15 almaya değer mi sizce?

Anakart olarak ta Gigabyte B450 Aorus Elite veya ASRock B450M Pro4 düşünüyorum, işlemci RAM anakart olarak uyumluluk ve performans açısından fikirleriniz nedir?

Ben B450 Aorus Elite öneririm. Attığınız diğer anakarttan çok daha iyi. CL15 ile CL16 arasında muazzam bir fark olacağını düşünmüyorum fakat bütçeniz yetiyorsa alabilirsiniz tabi ki.

PUBG Mobile için hangi ekran kartını önerirsiniz peki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz nedir?

Amacım oyunu kasmadan Max ayarlarda oynayabilmek, hocam ama atıyorum 1000 TL'lik ekran kartı da 3000 TL'lik ekran kartı da kasmadan oynatıyorsa boş yere 3000TL'lik kartı almayayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnno 3D GTX 1650 Super. F/P ürünü.

Inno3d Gtx 1650 Super aldıktan sonra zaten çok rahat şekilde PUBG oynarsanız neden Mobile oynansın.

2X8 şeklinde kit almak daha garanti olur:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı