Ryzen 5 1600 AF sistem için güç kaynağı önerisi

Taha Doğukan

Femtopat
Merhabalar, şu an kullandığım sistemdeki güç kaynağına güvenmediğim için yeni bir güç kaynağı almayı planlıyorum. Alacağım güç kaynağını internet alışverişine pek güvenemediğim için Vatan Bilgisayar'dan almak istiyorum. Vatan Bilgisayar üzerinden 550-600W 80+ güç kaynağı önerir misiniz link ile beraber? Bütçem 400 TL'ye kadar çıkabilir. Ayrıca alacağım güç kaynağı tüm parçalara uyum sağlar mı? Ayrıca kabloların eksik gelmemesi önemli, parçaları uzun süreli kullanmayı planlıyorum. Destek için şimdiden teşekkürler.
Sistemim:
Anakart: ASUS Prime A320 m-F.
Ekran kartı: ASUS Dual RX 580 4 GB.
RAM: Corsair vengeace 8 GB 3000MHz.
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
Kasa ve güç kaynağı: GamePower Crimson Guard 500W +80 Bronze Dahili PSU' lu 4x120mm ARGB Fan Gaming ATX Kasa - incehesap.com

Gamepower marka PSU'ya sistem emanet etmek Kurt'a koyun emanet etmek gibi bir şey dostum. FSP veya High Power markasının PSU modellerine bakabilirsin bütçem iyi değil dersen Sharkoon markasına da yönelebilirsin.

Gamepower marka PSU'ya sistem emanet etmek Kurt'a koyun emanet etmek gibi bir şey dostum. FSP veya High Power markasının PSU modellerine bakabilirsin bütçem iyi değil dersen Sharkoon markasına da yönelebilirsin.
Zamanında bütçem kısıtlı olduğu için almak zorunda kaldım. Belirttiğiniz markalar maalesef Vatan Bilgisayar'da mevcut değil. Eğer mevcut olsalardı ilk önceliğim o markalar olurdu.
Vatan Bilgisayardan olmak zorunda mı?
İlk alışverişim internet üzerindendi ve bilgisayarımla ilgili çok fazla sıkıntı yaşadığım için internet alışverişine güvenemiyorum o yüzden vatandan almak zorundayım gibi bir şey, ailem de güvenmez zaten artık. O yüzden zorunlu.

İstediğiniz fiyat aralığında size uygun bir güç kaynağı yok Vatan Bilgisayar'da maalesef. Bulunan Corsair PSU'lar var fakat onlar hem 100 ₺ daha pahalı hem de coil whine sorunlu.

İstediğiniz fiyat aralığında size uygun bir güç kaynağı yok Vatan Bilgisayar'da maalesef. Bulunan Corsair PSU'lar var fakat onlar hem 100 ₺ daha pahalı hem de coil whine sorunlu.
Teşekkür ederim, Vatan Bilgisayar'da stokların yenilenmesini bekliyorum ancak sharkoon, fsp gibi markalar siteye gelmiyor. O yüzden şu anlık devam edeceğim.

Merhabalar, şu an kullandığım sistemdeki güç kaynağına güvenmediğim için yeni bir güç kaynağı almayı planlıyorum. Alacağım güç kaynağını internet alışverişine pek güvenemediğim için Vatan Bilgisayar'dan almak istiyorum. Vatan Bilgisayar üzerinden 550-600W 80+ güç kaynağı önerir misiniz link ile beraber? Bütçem 400 TL'ye kadar çıkabilir. Ayrıca alacağım güç kaynağı tüm parçalara uyum sağlar mı? Ayrıca kabloların eksik gelmemesi önemli, parçaları uzun süreli kullanmayı planlıyorum. Destek için şimdiden teşekkürler.
Sistemim:
Anakart: ASUS Prime A320 m-F.
Ekran kartı: ASUS Dual RX 580 4 GB.
RAM: Corsair vengeace 8 GB 3000MHz.
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
Kasa ve güç kaynağı: GamePower Crimson Guard 500W +80 Bronze Dahili PSU' lu 4x120mm ARGB Fan Gaming ATX Kasa - incehesap.com
En ucuz bunlar olabilir. Vatanda daha ucuza iyi bir şey bulamadım.

En ucuz bunlar olabilir. Vatanda daha ucuza iyi bir şey bulamadım.
550-600W istemiş. 500W yeterse bu daha ucuz.

Geri
Yukarı