Ryzen 5 1600 AF sistemde monitöre sinyal gelmiyor

zOG

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese mutlu akşamlar.

Sorunuma gelecek olursak, yeni bir bilgisayar topladım monitörde dahil olmak üzere(almaz olaydım). Monitörü HDMI kablo ile bilgisayara bağladım ve hüsran "no signal"... Bilgisayarı aynı HDMI kablosu ile TV'ye bağlıyorum görüntü geliyor, bilgisayar çalışıyor ve belli ki kabloda sorunsuz. E monitörü aynı HDMI kablo ile farklı bir bilgisayara bağlıyorum hop görüntü geliyor. Kısacası monitör, kablo, bilgisayar hepsi tamamen sorunsuz çalışıyorlar. Bilgisayar ve monitör uyumu/uyumsuzluğu diye bir şey varda ben mi bilmiyorum arkadaşlar bu nasıl sorun?
Cihazların detaylarını hemen alta ekliyorum, değerli fikirlerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Şimdiden hepinize teşekkürler, iyi forumlar efenim.

---Cihaz detayları---

-Monitör: Acer KA242YBI 23.8" 75Hz 1ms (HDMI+analog) FreeSync.
-Işlemci: AMD Ryzen 5 1600 AF soket AM4 3.4GHz - 3.6GHz 16MB 65W 12nm.
-Anakart: MSI B450M PRO-VDH Max AMD B450 3866 MHz (OC)
-Ekran kartı: MSI Radeon RX 570 Armor OC 4 GB GDDR5 256Bit.
-RAM: G.Skill Ripjaws V 16 GB(2x8GB) 3000MH.
-Kasa ve PSU: Corsair Spec Delta RGB mid Tower ATX - Corsair VS550 80+ 550W.
-Depolama: Samsung 860 Evo 500GB SATA III M.2 SSD.

Monitör - ekran kartı uyumsuzluğu denen bir şey şu ana kadar hiç duymadım.

Bence monitörde sorun var.

Eğer HDMI destekleyen bir uydu alıcın vb. bir şeyin varsa, onu monitöründe dener misin?

Öncelikle herkese mutlu akşamlar.

Sorunuma gelecek olursak, yeni bir bilgisayar topladım monitörde dahil olmak üzere(almaz olaydım). Monitörü HDMI kablo ile bilgisayara bağladım ve hüsran "no signal"... Bilgisayarı aynı HDMI kablosu ile TV'ye bağlıyorum görüntü geliyor, bilgisayar çalışıyor ve belli ki kabloda sorunsuz. E monitörü aynı HDMI kablo ile farklı bir bilgisayara bağlıyorum hop görüntü geliyor. Kısacası monitör, kablo, bilgisayar hepsi tamamen sorunsuz çalışıyorlar. Bilgisayar ve monitör uyumu/uyumsuzluğu diye bir şey varda ben mi bilmiyorum arkadaşlar bu nasıl sorun?
Cihazların detaylarını hemen alta ekliyorum, değerli fikirlerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Şimdiden hepinize teşekkürler, iyi forumlar efenim.

---Cihaz detayları---

-Monitör: Acer KA242YBI 23.8" 75Hz 1ms (HDMI+analog) FreeSync.
-Işlemci: AMD Ryzen 5 1600 AF soket AM4 3.4GHz - 3.6GHz 16MB 65W 12nm.
-Anakart: MSI B450M PRO-VDH Max AMD B450 3866 MHz (OC)
-Ekran kartı: MSI Radeon RX 570 Armor OC 4 GB GDDR5 256Bit.
-RAM: G.Skill Ripjaws V 16 GB(2x8GB) 3000MH.
-Kasa ve PSU: Corsair Spec Delta RGB mid Tower ATX - Corsair VS550 80+ 550W.
-Depolama: Samsung 860 Evo 500GB SATA III M.2 SSD.
Hocam RAM'lerinizin slotllarını değiştirin. 1 ve 3. slottaysa 2 ve 4'e, 2 ve 4'te ise 1 ve 3'e takarak deneyin.

Monitör - ekran kartı uyumsuzluğu denen bir şey şu ana kadar hiç duymadım.

Bence monitörde sorun var.

Eğer HDMI destekleyen bir uydu alıcın vb. bir şeyin varsa, onu monitöründe dener misin?
Zaten aynı kabloyu kullanarak farklı cihazda denedim monitörü, hiç sorun yok çalışıyor.
Hocam RAM'lerinizin slotllarını değiştirin. 1 ve 3. slottaysa 2 ve 4'e, 2 ve 4'te ise 1 ve 3'e takarak deneyin.
Hocam bilgisayar açılıyor zaten, tv ye bağladığımda alıyorum görüntü sorun yok. Buna rağmen ramlerin yerini değiştir mi diyorsun? Denemiştim gerçi zaten ama gene denerim bakalım.

@Recep Baltaş bey yetişin :)
Konu güncel, hala monitörü kullanamıyorum :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı