Ryzen 5 1600 AF ve GTX 1650S düşük FPS

aliozdil

Kilopat
Daha fazla  
Ryzen 5 1600 AF ve GTX 1650S sistemimden DotA2’de eskiden en yüksek ayarlarda 150-160 arası alırken artık 70-90 arası FPS alıyorum. Sizce ne gibi bir problem olabilir?

Dosya Ekleri

• dota 2 gpu.png
    dota 2 gpu.png
    869 KB · Görüntüleme: 155
Normal, %40'ı kadar bir güçle bile çok rahat üstesinden geliyor. Daha %60'lık bir performans gücü var, kullanmaya gerek görmüyor.
Battlefieldv var. Assassin's Creed Odyssey olabilir. Ağır oyunlar bunlar.

Ekran kartı kullanımını nasıl arttırabilirim 144 Hz ekran kullanıyorum 144 FPS altına fightlar da düşüyor düşmesini istemiyorum.

Son düzenleme:
Ekran kartı kullanımını nasıl arttırabilirim 144 Hz ekran kullanıyorum 144 FPS altına fightlar da düşüyor düşmesini istemiyorum.
Kardeşim sen bir bardak suyu kaldıracağın zaman 30 kiloluk taşı kaldırdığın kadar kas gücü tüketir misin? Şu an sorduğun soru "Bardak kaldırırken yeteri kadar yorulmuyorum, ne yapmalıyım?" demek gibi.
Ha sen eğer istiyorsan daha yüksek FPS daha düzgün bir işlemci alman lazım. Ben seninkinden daha düşük bir ekran kartı ile 144FPS sabit alıyorum Dota2'de.
i5 7600 işlemcim.

Kardeşim sen bir bardak suyu kaldıracağın zaman 30 kiloluk taşı kaldırdığın kadar kas gücü tüketir misin? Şu an sorduğun soru "bardak kaldırırken yeteri kadar yorulmuyorum, ne yapmalıyım?" Demek gibi.
ha sen eğer istiyorsan daha yüksek FPS daha düzgün bir işlemci alman lazım. Ben seninkinden daha düşük bir ekran kartı ile 144FPS sabit alıyorum DotA2'de.
i5 7600 işlemcim.

Ben sabit 144 FPS almak istiyorum bunun işlemci değiştirmekten başka bir yolu yok mu?

Kardeşim çok zaman geçti ama CPU HZ 1.7 gözüküyor CPU'nda bir sıkıntı var ya ısınma problemi var ya da laptop kullanıyor isen Turbo clockta çalışmıyor. O problemi çözersen yeterli FPS'i alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı