Ryzen 5 1600 AF ve GTX 1660 Super Sistem Görüntü Vermiyor

Recoo

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Daha fazla  
Yeni PC topladım ve sadece kasa kaldı. Uzay montaj yapıp 2-3 gün boyunca kullandım. Şimdi PC açtığımda ekrana görüntü gelmiyor. Denediklerim: RAM'leri tek tek takmak, ekran kartını başka PC'ye takmak, eski PC'deki ekran kartını yeni PC'ye takmak. Hiçbiri olmadı.

R5 1600 AF.
B450M PRO'a Max.
2X apacer RAM.
FSP600 600W PSU.
MSI GTX 1660 Super Gaming.

Kısadevre olmuş olabilme ihtimali var mı?
Bilmiyorum ama bende kısa devre yaparak açıyorum. Sistem çalışıyor ışıkları falan yanıyor ne yapmalıyım?
Soketler tam oturmamış olabilir, Power tuşunun kablolarını falan yanlış bağlamış olabilirsiniz.
Sistem çalışıyor. Sadece monitöre ekran gelmiyor. Monitör ise eski pc ye bağlayınca çalışıyor.

Abi nolur mantıklı şeyler yazın ya.

Uzay montaj sisteme "kısa devre olmuş olabilir" ve "power tuşunun kabloları yanlış bağlanmış olabilir" yorumları komik oluyor.

Soruna gelirsek, işlemci fanı ve ekran kartı fanları dönüyorlar mı? Anakartın USB portları çalışıyor mu? RAM'leri OC yaptıysan BiOS sıfırlayıp tekrar deneyebilir misin?

Abi nolur mantıklı şeyler yazın ya.

Uzay montaj sisteme "kısa devre olmuş olabilir" ve "power tuşunun kabloları yanlış bağlanmış olabilir" yorumları komik oluyor.

Soruna gelirsek, işlemci fanı ve ekran kartı fanları dönüyorlar mı? Anakartın USB portları çalışıyor mu? RAM'leri OC yaptıysan BiOS sıfırlayıp tekrar deneyebilir misin?
Sistem çalışıyor. Fanları ve RGB ışıkları yanıyor. Ramleri ilk aldığımda 3200 MHZ aldım. Bios nasıl sıfırlanıyor.

Sistem çalışıyor. Fanları ve RGB ışıkları yanıyor. Ramleri ilk aldığımda 3200 MHZ aldım. Bios nasıl sıfırlanıyor.

İlk başta Del tuşuna basarak BiOS'a girmiş miydiniz? Orada 3200 MHz mi yazıyordu yoksa başka bir şey mi? Fanlar ve ışıklar çalışıyorsa bir şeyi yanlış takmış olamazsınız, yanlış takmış olsaydınız sistem kendisini otomatik kapatırdı. USB portları da çalışıyor, değil mi? Ekran kartını başka PC'ye taktığınızda görüntü almış mıydınız eski PC'den?

İlk başta Del tuşuna basarak BiOS'a girmiş miydiniz? Orada 3200 MHz mi yazıyordu yoksa başka bir şey mi? Fanlar ve ışıklar çalışıyorsa bir şeyi yanlış takmış olamazsınız, yanlış takmış olsaydınız sistem kendisini otomatik kapatırdı. USB portları da çalışıyor, değil mi? Ekran kartını başka PC'ye taktığınızda görüntü almış mıydınız eski PC'den?

Del tuşu ile biosa girip yaptım f10 ile kaydetip tekrar girdiğimde 3200 yazıyordu. Usb portlarıda çalışıyor. Şimdi tekrar eski PC ye takip hemen geliyorum.
Ekran kartını başka PC takmama gerek kalmadı. Bios sıfırlayınca oldu. Çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı