Ryzen 5 1600 ve GTX 1660 Super sistem toplama

tunababa1numara

Centipat
Gigabyte B450M S2H AMD anakart.
AMD Ryzen 5 1600 am4.
MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X 6 GB

Kullanacaklarım bunlar fakat RAM ve diğer donanımları eklemedim. Anakart, işlemciye ve ekran kartına sıkıntı çıkarır mı? Öneri donanımlarınız varsa lütfen yazar mısınız? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
B450M S2H anakartı, giriş seviye için makul bir anakarttır.

RAM olarak 2*8 çift kanal almanızı şiddetle öneririm.

İşlemci olarak 12nm R5 1600AF seçmeniz yararınıza olacaktır.

1660S Gaming X fiyatı biraz tuzlu olabilir ama tercih sizin. 1900TL altına 1660S'ler alınabiliyor bilginiz olsun.

Ben önerimi yazayım;

Kasa+PSU olarak çok kişinin kullandığı ve fiyatı fena olmayan 550W Spec-Delta güzel olur. Ayrı ayrı alacak olursanız, yeni aldığım kasamı (GB-L06B) ve yanına makul bir 80+ 500-550W PSU ile de kombinasyon yapılabilir.

Depolama olarak 860EVO için bütçeniz yok ise Kingston A400 veya WD Green SATA SSD'leri önerebilirim.

Çok fazla bütçem yok daha alacağım çok fazla parça var ve benim elimde sadece anakart var param olmadığı için biriktirip tek tek alacağım lütfen önerilerinizi bütçe azlığına göre yaparsanız çok sevinirim :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı