Başarılı Kurulum Ryzen 5 1600 | B450M S2H | RX580 | LG 4K 27"

• Ryzen 5 1600 AF
  • Gigabyte B450 S2H F50 BIOS
  • Corsair 2x16 GB Venegance DDR 3000 RAM
  • Sapphire Nitro RX580 8 GB
  • LG 27UL550 4K Ekran ve Ses

macOS Mojave 10.14.6 KemalALKIN Technopat imajı

Açılışta EndRandomSeed'de 3-5 sn bekleyip devam ediyor.

AMD OS X Forum adresindeki EFI ve
AMD-OSX/AMD_Vanilla adresindeki config.plist ile kurulum yapabildim.

USB’den kurulumsuz UEFI Ubuntu çalıştırarak kurulum deneyin. Ubuntu içerisinde HFS+ format atabilirsiniz. Ubuntu Gparted programına HFS+ için hfsprogs package eklerseniz her şey çok kolay olur.

SLI'de=0 yazmadan alınan hatayı herhangi bir aptiofixdrv vs. ile çözemedim. Birebir sistemler aynı değilse Aptiomemoryfix vs çözüm önerilerini yapanların çoğu “bir deneyin” modunda emin değiller.

Gigabyte BIOS'ta:
  • XMP 2.0 Profile 1 (ok)
  • AHCI enable (ok)
  • SVM Mode Enable var (SWM yok)
  • IOMMU Disable (ok)
  • IOMMU disable yapınca Secure Boot seçeneği açılıyor.
  • Fast Boot Disable (ok)
  • XCHCI (ok)
  • North ve south bridge Configuration ana sekmesi yok
  • Deep Sleep seçeneği yok

3.5 ses kartı çalışmamakta output’ta 4K monitör gözükmekte. Ses için önerilen kapsamlı çözümler karışık ve “bir deneyin” şeklinde.

Clover bootloader install sonrasında arayüz şeklinde gelmiyor. Satırdan Boot from Mojave diğerek seçip ilerleyebiliyorum.

Catalina otomatik Update olmuyor. Dosya sistemi değişikliğinden olabilir.

Osxinfo Ryzen Catalina veya osxinfo 10.15.2 Catalina kurulamamakta.

Wanilla patch nasıl yapılabilir, Clover arayüzünü nasıl getirebilirim, 3.5 mm ses nasıl alınabilir sistemin sağlıklı çalıştığını test etmek için nasıl bir program kullanabilirim?

Öneri ve görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.

Screen Shot 2020-02-24 at 23.02.09.pngScreen Shot 2020-02-24 at 23.03.06.png

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Ryzen 5 1600 AF
  • Gigabyte B450 S2H F50 BIOS
  • Corsair 2x16 GB Venegance DDR 3000 RAM
  • Sapphire Nitro RX580 8 GB
  • LG 27UL550 4K Ekran ve Ses

macOS Mojave 10.14.6 KemalALKIN Technopat imajı

Açılışta EndRandomSeed'de 3-5 sn bekleyip devam ediyor.

AMD OS X Forum adresindeki EFI ve
AMD-OSX/AMD_Vanilla adresindeki config.plist ile kurulum yapabildim.

USB’den kurulumsuz UEFI Ubuntu çalıştırarak kurulum deneyin. Ubuntu içerisinde HFS+ format atabilirsiniz. Ubuntu Gparted programına HFS+ için hfsprogs package eklerseniz her şey çok kolay olur.

SLI'de=0 yazmadan alınan hatayı herhangi bir aptiofixdrv vs. ile çözemedim. Birebir sistemler aynı değilse Aptiomemoryfix vs çözüm önerilerini yapanların çoğu “bir deneyin” modunda emin değiller.

Gigabyte BIOS'ta:
  • XMP 2.0 Profile 1 (ok)
  • AHCI enable (ok)
  • SVM Mode Enable var (SWM yok)
  • IOMMU Disable (ok)
  • IOMMU disable yapınca Secure Boot seçeneği açılıyor.
  • Fast Boot Disable (ok)
  • XCHCI (ok)
  • North ve south bridge Configuration ana sekmesi yok
  • Deep Sleep seçeneği yok

3.5 ses kartı çalışmamakta output’ta 4K monitör gözükmekte. Ses için önerilen kapsamlı çözümler karışık ve “bir deneyin” şeklinde.

Clover bootloader install sonrasında arayüz şeklinde gelmiyor. Satırdan Boot from Mojave diğerek seçip ilerleyebiliyorum.

Catalina otomatik Update olmuyor. Dosya sistemi değişikliğinden olabilir.

Osxinfo Ryzen Catalina veya osxinfo 10.15.2 Catalina kurulamamakta.

Wanilla patch nasıl yapılabilir, Clover arayüzünü nasıl getirebilirim, 3.5 mm ses nasıl alınabilir sistemin sağlıklı çalıştığını test etmek için nasıl bir program kullanabilirim?

Öneri ve görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.

Eki Görüntüle 506024Eki Görüntüle 506025
Aynı anakarta sahibim fakat ayarların hepsi bende yok F51 sürümünü kullanıyorum bios'un bu sebepten olabilir mi yoksa ben mi bulamadım?

BIOS'tan kaynaklı değil. EFI dosyası linki paylaşıyorum. BIOS'da IOMMU disable ve Secure Booy disable önemli..
[Başarılı Kurulum] Gigabyte B450M | Ryzen 1300x | Rx 580 | Catalina 10.15.4 - Opencore 0.5.6 - osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu daha detaylı bilgi var.
BIOS'tan kaynaklı değil. EFI dosyası linki paylaşıyorum. BIOS'da IOMMU disable ve Secure Booy disable önemli..
[Başarılı Kurulum] Gigabyte B450M | Ryzen 1300x | Rx 580 | Catalina 10.15.4 - Opencore 0.5.6 - osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu daha detaylı bilgi var.

sayfasından alınan EFI sorunsuz çalışıyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı