Ryzen 5 1600 için 1400 TL Ekran Kartı Tavsiyesi

Teşekkür ederim tavsiyeniz için lakin, Sapphire'de ısınma problemi var mıdır. Gerçi milat oldu ama, önceden R9 270x modelini kullanmıştım Sapphire ile. Fazlasıyla fan sesi duyuluyordu. GTX 1050'yi de MSI modeli aldım 60 derecenin altında fanlar çalışmıyor bile ve gayet serin, sessiz çalışıyor. Sapphire'de aynı performansı yakalayabilir miyim diye tereddüte kapılıyorum.
R9 serileri zaten ısınıyorlardı. Sapphire iyi markadır. Özellikle Nitro+ modeli gayet serin çalışıyor.

Hocam 1660'ı bir sekilde temin edin. Gerek indirimi gerekse bütçe yükseltmeye çalışın pişman olmazsınız.

Mesajınıza bakarak YouTube'dan Şu videoyu izledim. Evet genel olarak 1660, RX 580 ve 590'ın üstüne çıkıyor yaklaşık 10 FPS kadar. Lakin 10 FPS için 600 lira kadar fark ödemeye değer mi bilmiyorum. Arafta kaldım vallahi.

Ben de sitemime ekran kartı değişim yapacağım. Rx 590 nitro+ gold edition 1590 TL idi en son.

İncehesapta her cuma güzel indirmler oluyor. Oradan bulamazsam 11.11' i bekleyeceğim.

Size tavsiyem rami 16 gb yapmanız. Kalan ile ekran kartı almanız. İndirimlerle 1700 Tl ye rahatça alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Ben de sitemime ekran kartı değişim yapacağım. Rx 590 nitro+ gold edition 1590 TL idi en son.

İncehesapta her cuma güzel indirmler oluyor. Oradan bulamazsam 11.11' i bekleyeceğim.

Size tavsiyem rami 16 gb yapmanız. Kalan ile ekran kartı almanız. İndirimlerle 1700 Tl ye rahatça alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Mesajda da yazmıştım, Ram'i 16 GB yaptıktan sonra bütçe 1400 TL'ye iniyor ne yazık ki. Daha fazla artırabileceğimi düşünmüyorum.

Ekran kartı önerim yok ancak bana sorarsanız elinizde bulunan RAM'i satarak, iki adet 3000 Mhz RAM almanızı öneriyorum. Bende de daha önce 16 GB 2400 Mhz RAM mevcuttu, değişince oyun performansım çok daha verimli hale geldi.
Bende katıyorum. Kesinlikle 3000 MHz ram olmalı ve Sapphire RX 590 Nitro+ olabilir. Zaten black friday yaklaştı ucuz fiyata bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı