Ryzen 5 1600 için Anakart ve RAM Tavsiyesi

anilelbeli

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bugün muhtemelen sistemi almaya gideceğim ancak aklıma takılan bir soru var.
Elimde şu an da MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6 Gb ekran kartı mevcut. Geri kalan parçaları alacağım.
Almak istediğim işlemci Ryzen 5 1600. Ancak anakart konusunda kararsız kaldım. Gaming olup olmaması çok bir şey etkiler mi ? Neler değişir ? fazladan 100-200 lira vermeğe değicek neyi var ? Ya da değmez mi ? Fikirlerinize açığım. Buna ek olarak , RAM noktasında da aklıma takılan bir husus var. 2x8 GB GSKILL'ın RAM'ını almayı dusunuyorum ancak CL15 ve CL16 var. CL oranları ne derece etkilidir ?

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart konusuna bir şey söyleyemem ancak, fazla fiyat farkı yoksa CL15 tercih etmelisiniz. Gecikme süresi ne kadar düşük olursa bellek o kadar hızlıdır.

Msi B350 Gaming, Msi B350 Tomahawk, Asus B350 Prime, Gigabyte AB-350 Gaming

Bunların hemen hepsi aynı fiyat civarında (400-500 TL arası) Ben fazladan fan bağlantısı olması diğerlerine göre biraz daha üst seviye olarak gördüğümden Gigabyte'ın AB-350 Gaming'i seçtim. Siz de içlerinden görüntüsü hoşunuza giden herhangi bir tanesini seçebilirsiniz, aralarında çok ufak farklılıklar var.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. MSI B350M PRO VDH OC 3200MHz model anakartı tercih edeceğim. Aralarında ciddi oranda bir fark olmadıgı ıcın 100-200 TL daha fazla vermemem gerektıgı kanaatındeyım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı