Ryzen 5 1600 İçin Sistem Tavsiyesi

llllllllll

Centipat
Merhaba arkadaşlar, öncelikle hepinize iyi forumlar dilerim.
Başlıkta belirttiğim gibi Ryzen5 1600 CPU üzerine bir sistem toplamaktayım. Şu an sadece işlemci kasa ve PSU'yu aldım. İhtiyacım olan ürünleri ve ayırdığım bütçeyi aşağıda belirteceğim. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
-HighPower 750W +80 Bronze PSU
-Ryzen5 1600 AF işlemci
-Anakart (Henüz araştırma aşamasındayım, anakart için ayırdığım bütçe 500-800 TL)
- Ekran kartı (RX570-80-90 veya 1660 OC modelleri arasında kararsız kaldım)
-RAM(Henüz almadım anakarta göre seçim yapmayı planlıyorum)

Özellikle stok kullanacaksanız çok gerekli değil ancak aşırı kaliteli ve bütçe dostu olarak B450-A PRO MAX önerebilirim. İndirimler ile 800TL altına düştüğü zamanlar olabiliyor.

RAM'i İncehesap Cuma indirimlerini takip edip uyguna kapatabilirsiniz.

Ekran kartı olarak yazdıklarınız arasında 1660 almanız bence en makul seçim olacaktır.

Özellikle stok kullanacaksanız çok gerekli değil ancak aşırı kaliteli ve bütçe dostu olarak B450-A PRO MAX önerebilirim. İndirimler ile 800TL altına düştüğü zamanlar olabiliyor.

RAM'i İncehesap Cuma indirimlerini takip edip uyguna kapatabilirsiniz.

Ekran kartı olarak yazdıklarınız arasında 1660 almanız bence en makul seçim olacaktır.
Teşekkürler önerilerinizi dikkate alacağım. Bu arada B450M PRO VDH PLUS düşünüyorum anakart için sizin görüşünüz nedir?

Teşekkürler önerilerinizi dikkate alacağım. Ekran kartı ile ilgili marka ve model konusunda yardımcı olma şansınız var mı?
Bütçeniz ve beklentiniz önemli. Çok güzel görünen ve iyi bir markanın 1660'ı ile belki başka markanın 1660Ti'ı aynı fiyat olabiliyor :) En ucuz 2-3 modeli bulup model bazında araştırmasının yapılması gerekir. Ekran kartı için ön yargınız yok ise 2.ele yönelirseniz 2000TL altına 1070Ti şans ile bulunabiliyor bilginiz olsun.

Bütçeniz ve beklentiniz önemli. Çok güzel görünen ve iyi bir markanın 1660'ı ile belki başka markanın 1660Ti'ı aynı fiyat olabiliyor :) En ucuz 2-3 modeli bulup model bazında araştırmasının yapılması gerekir. Ekran kartı için ön yargınız yok ise 2.ele yönelirseniz 2000TL altına 1070Ti şans ile bulunabiliyor bilginiz olsun.
B450M Pro VDH Plus anakart ile ilgili bilginiz var mı? Biraz inceleme fırsatı buldum ve sanırım kafama yattı.
FPS farkı olmaz MSI Armor serisi kronik sorunluymuş. En ucuzu alın fakat param var diyorsanız ROG STRIX veya Gaming X öneririm.
Ekran kartı alacağım sırada 4gb veya 8gb hangisini neden tercih etmeliyim sizce?

B450M Pro VDH Plus anakart ile ilgili bilginiz var mı? Biraz inceleme fırsatı buldum ve sanırım kafama yattı.

Ekran kartı alacağım sırada 4gb veya 8gb hangisini neden tercih etmeliyim sizce?
Ne kadara bulduğunuz önemli. 1600AF için pek farketmeyeceğinden ve bütçem sıkışık olduğundan ben gittim B450M-S2H aldım. B450 chipsette MSI kolay kolay üzmez. MSI almak isterseniz de B450M-A PRO MAX seçilebilir fiyatı nedeniyle.

Ne kadara bulduğunuz önemli. 1600AF için pek farketmeyeceğinden ve bütçem sıkışık olduğundan ben gittim B450M-S2H aldım. B450 chipsette MSI kolay kolay üzmez. MSI almak isterseniz de B450M-A PRO MAX seçilebilir fiyatı nedeniyle.
B450M-S2H yi googlede aradığımda iki farklı MHz değeri gördüm. Sizce hangisini almalıyım?

Aynı anakart. Satıcılar doğru bilgi girmekten biraz aciz.

Ben bizdehesapli sitesinden 501TL'e almıştım ancak şu an stok yok sanırım. N11'de 500TL'e bulunabileceğini düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı