Ryzen 5 1600 sistem tavsiyesi

WhistlerMC

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle aşağı yukarı 4000-4500 TL bütçem var bir kasa toplamak istiyorum.

İnternetten araştırmalarım sonucunda işlemcimi Ryzen 5 1600 almaya karar verdim. Devamında da B350 olmasına karar verdim anakartımın. Fakat çok fazla model çok fazla yorum var ben kendim ne istediğimi bilmediğim için anakart konusunda allak bullak olmuş durumdayım. Ve yine araştırmalarım sonucunda 3200 MHz'lik 2x8 GB RAM almaya karar verdim. Fakat bu anakart ile uyumluluktur falan pek anlamıyorum. Kasa ve PSU çok önemli değil ikisini bir arada ucuzundan almayı düşünüyorum. 64 MB önbellek 7200 rpm 1 TB HDD yeterli ve 120 GB SSD de işimi görür. Ekran kartı olarak yaklaşık 1.5 ay önce Amazonda MSI GTX 1070 Gaming X indirimdeydi ve Türkiye'de de 2000-2100 TL civarıydı. Asıl sistemimi bunun üzerine kurmuştum ama ne olduysa Amazonda indirim kalkmasıyla beraber Türkiye'de de fiyatlar bir hayli yükselmiş o yüzden farklı seçenekler aramaya başladım. Henüz karar vermiş değilim, birçok şey geçiyor kafamdan 1050 Ti alıp masraftan mı kurtulsam yoksa yine de parasını verip 1070 mi alsam yoksa aynı bütçe ile alabildiğimi mi alsam vs.

Ama öncelikle ekran kartı hariç kasanın kalan kısmını bitirip ekran kartı için biraz daha düşünüp fırsat beklemeyi planlıyorum o yüzden o şu anlık 2. planda. Başlıca sorunum anakart ve RAM seçimi. Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı