Ryzen 5 1600 için sıvı soğutma önerisi

Hocam siz nerde yaşıyorsunuz bu işlemci anormal şekilde ısınmıyor. Bakım yapın sorun çözülecektir. Düzelmezse arkadaşın önerdiği soğutucuyu alabilirsin.
Hocam Eskişehir'de yaşıyorum oyunu açtığımda 60 derece olan işlemci 80e çıkıyor 10 dakikada ve fpste de düşüklük yaşıyorum isindiginda sanırım temizleyip deneyeceğim
Boyutlar düşecek. Onu da istemiyorum. Cooler Master Hyper H410R alınabilir ama sırf kasanıza uysun diye alınmış oluyor. Bence de kasa değişimine göre bir hava soğutucu gelecek planlar arasında olmalı. Şu an için öncelik değil.
Ben o zaman önce bir arctic marka termal macun alıp değişim yapayım kasayı temizleyeyim. Sorun çözülmezse 240lik bir sıvı soğutma alırım ilerde işlemci değiştirme imkanım olacak çünkü orada kullanırım anakartim destekliyor diye biliyorum.
Bu işlemci için sıvı soğutmanın bir gerekliliği yok. Ama diyorsanız "ben ileride işlemci yükselteceğim.", o zaman: Cooler Master MasterLiquid Lite 240 bütçeniz için uygundur. Bu ürününde ses yaptığı gibi şikayetler var. Bireysel olarak kullanmadım. İncelemeleri ve yorumları dikkate alarak karar verin.

Yoksa Arctic Freezer 34 eSports Duo fazlasıyla yeterli.

Not: Kasanızı da şimdi kontrol ettim. 120 mm'lik bir radyatör desteği var. Buna da hiç gerek yok. Sıvı soğutma almak için de kasanızı değiştirmeyin.
Sıvı soğutma takabiliyorum değil mi sorun yok 120lik olması yeterli

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı