Ryzen 5 1600 - RTX 2060 sistemde oyunlar ekran kartını %40'tan fazla kullanmıyor

furkhankemal

Femtopat
Daha fazla  
Oyunlarda ekran kartı %40'ın üzerine çıkmıyor. Gerçek performansı alamıyorum YouTube'da ekran kartım ve işlemcimle iyi FPS alanlar var fakat onlar %90+ kullanıyor ekran kartını, ben ise tam kapasiteyle kullanamıyorum FurMark testi bu şekilde;
-RTX2060 Windforce OC 12 GB.
-Ryzen 5 1600.
-Gigabyte A320-H
-550W PSU (önerilen minimum)
-16 GB tek kanal RAM.

fue.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dual RAM olmaması diyebilirim. Ryzen işlemciler Dual ile çok daha fazla performans veriyor. Ben ilk aldığımda Ryzen 5 1600 + 8 GB tek modul RAM kullanıyordum arada çok stutter oluyor gibiydi performans az gibi FPS düşük oluyordu ne zaman 2. 8 GB'ı aldım makine evrim geçirdi sanki. Sonra anladım olayı forumlarda okuyunca.

Diğer bir olay ise ekran kartınız iyi işlemci bir tık geri kalsa da besler diye düşünüyorum ama ne oyunlar oynuyorsunuz?

Furmark'ta bir sorun görünmüyor? Başka bir oyunda test eder misin? Örneğin hangi oyunda %40'ta kalıyor ve FPS değerlerin ne o oyunda?

Pubg, Sea of Thieves,Witcher 3 de denedim Pubg'de arkadaşlarım en düşük ayarda %90+ Gpu kullanımı alıyor ben ise %40-50 maximum kullanım alıyorum Fps'de sürekli drop yiyorum

Ekran çözünürlüğünden olabilir dedi birisi 1440x900 benim monitörüm fakat 1080p monitör ile de denedim, %60 larda bir kullanıma yükseldi daha ilerisini yine göremedim.

PUBG, Sea of Thieves, Witcher 3 de denedim PUBG'de arkadaşlarım en düşük ayarda %90+ GPU kullanımı alıyor ben ise %40-50 maximum kullanım alıyorum FPS'de sürekli drop yiyorum.

Ekran çözünürlüğünden olabilir dedi birisi 1440x900 benim monitörüm fakat 1080p monitör ile de denedim, %60'larda bir kullanıma yükseldi daha ilerisini yine göremedim.

Sorun 8 GB bellek ve işlemci darboğazı, belleği arttırıp işlemciyi yenilerden bir şey kalmaz.

Geri
Yukarı