Ryzen 5 1600, RX 590'a darboğaz yapar mı?

l7vely

Decapat
Arkadaşlar marka bilgisayar alacağım ve R5 2600'u 400 TL fark ile istiyor. Bu da biraz pahalıya kaçıyor. Başka bir seçeneğim yok. Darboğaz yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum teşekkürler DA V3,5 almayı planlıyorum opsiyonlarıyla birlikte eğer r5 1600 darboğaz yapmıyor ise 16gb ram r5 1600 rx590 alıcam ama eğer darboğaz yapıyorsa bu işimi çok zorlar çünkü monitörde alıcağım teşekkürler yorumun için

Dostum teşekkürler DA V3,5 almayı planlıyorum opsiyonlarıyla birlikte eğer R5 1600 darboğaz yapmıyor ise 16 GB RAM R5 1600 RX590 alacağım ama eğer darboğaz yapıyorsa bu işimi çok zorlar çünkü monitörde alacağım teşekkürler yorumun için
Eğer oynayacağın oyunlar CS:GO gibi oyunlarsa önce 8 GB RAM alıp daha sonra ekle. RAM fiyatları ileri de bayağı düşecek ayrıca v3.5'a indirimli işlemciler gelecek donanim arşivi demişti beklemeni öneririm.

Tamam dır dostum vereyim vermesine😂 oynayacağım oyunlar LOL, PUBG, Fortnite, Rainbow Six Siege BF5 yüksek sistem isteyen oyunlar oynayacağım için RX590 yapmak istedim. 8 GB RAM fiyatı zaten ucuz şu an ondan dolayı dostum. 8 GB RAM yapıp R5 2600 ekleyince fiyat 3434 oluyor monitörde alacağım için fazla bir rakam 400TL geçiş fiyatı var. R5 2600E şu çok garip normalde İtopya'da R5 1600 870TL, R5 2600 970TL aralarında. 100TL fark varken opsiyonlarda 400TL olması garip.

Dostum gerçekten itopyada normal olarak aralarında 100tl fark olsada v3,5 opsiyonlarında 400tl fark var ve bu bildiğin fiyatı 3000tl den 3400e çıkarıyor

Sistemini kendin de toplayabilirsin. Parçaları en ucuz olarak çeşitli tedarikçi sitelerden araştırıp düzene sokabilirsin.

Sistemini kendin de toplayabilirsin. Parçaları en ucuz olarak çeşitli tedarikçi sitelerden araştırıp düzene sokabilirsin.
Dostum İtopya'dan ve Vatan'dan aynı parçaların fiyatları daha da pahalıya geliyor. Ondan dolayı marka bilgisayar almak istiyorum, olmadı şöyle yaparım. R5 1600 kullanıp RAM'i 16 GB yaparım ve o şekilde kullanırım beni ne kadar götürüyorsa götürsün sonrasında değiştiririm.
V3,5 killer alabilirsin. Kasanın hava akımı vs oldukça iyi. Güç kaynağı zaten Thermaltake'i bile üreten Highpower. Diğer parçalarda zaten V3,5'dan çok daha iyi, Armor yok en basiti.
Dostum sistemi alırken görmem lazım. Teknobiyotik'in bir şubesi yok diye biliyorum ben alırken güvenirim fakat sistemi alacak ben değilim. Ailem onlar güvenmezler yoksa v3.5 killeri almayı planlıyordum başta ama v3.5 killerda bile RX590I 300TL fark ile veriyor, 3500TL oluyor. V3.5A R5 2600 eklesem daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı