Ryzen 5 1600 Sistem Montajı

Aynen. Vidaları çevirirken aşağıya doğru bastırarak sıkmak gerekiyor. Vidaların üstünde yaylar var çünkü onların sıkışması gerekiyor.

Sıfır bir sistem topladığını ve ortalama 3000 lira, hatta daha fazla bütçe ayırdığını varsayıyorum. Kabloları sökmemeyi tercih ederek bu bütçeyi riske atmak değer mi değmez mi bu senin kararın. Bir şekilde anakartın alt kısmını güvenlice desteklemene imkan veren bir kasan var ise (yan panellerden diğerini açtığında bir açıklık var ise bunu yapabileceğin) yine bir nebze artı. Yapamaz mısın, yaparsın, sorun çıkmadan her şey yolunda da gidebilir. Fakat yine de bir risk var. Benim için kablolamadan sonra en uzun süren aşama soğutucu montajı olmuştu. O yüzden dikkatlice denemeni, baktın olmuyor fazla zorlamamanı öneririm.

Aynen. Vidaları çevirirken aşağıya doğru bastırarak sıkmak gerekiyor. Vidaların üstünde yaylar var çünkü onların sıkışması gerekiyor.

Biraz katır kutur seslerini duyuyorsun vidalardan, evet. Anakartın altında gelen süngeri olduğu için bu konuda içim çok rahattı.

Zalman Z3 Plus'a sahibim. Dediğin gibi bir denerim zorlamadan, baktım ki hakikaten ciddi bir baskı gerekiyor, o zaman kurcalamam daha fazla ve kaderime razı gelirim. Kardeş vallahi üşeniyorum ne yapayım bende böyle bir insanım. Zaten ilk defa montaj yapıyorum. Sadece kablolama yapmak 2.5 saatimi aldı. Kabloları öyle yerlerden geçirdim ki aklınız almaz yani.

E güzel, işlemcinin oturacağı yeri destekleyebilirsin gibi görünüyor resimlere bakınca. Gerekirse birinden yardım iste anakart süngeri ile destek yapması için, sen vidalama kısmını yap. Kasa dik konumdayken olmaz zaten soğutucu montajı (gereksiz zor olur diyelim).

h
E güzel, işlemcinin oturacağı yeri destekleyebilirsin gibi görünüyor resimlere bakınca. Gerekirse birinden yardım iste anakart süngeri ile destek yapması için, sen vidalama kısmını yap. Kasa dik konumdayken olmaz zaten soğutucu montajı (gereksiz zor olur diyelim).
Hocam şimdi aklıma geldi kasanın donanım parçalarının gözüktüğü penceresi değilde diğer penceresini açabiliyorum. Ve anakartın orta kısmını orada görebiliyorum sadece yan penceresini söküp o kısmın altına sünger koyarak montaj yapabilirim sanırım. İlgilendiğiniz için her ikinize de teşekkür ederim. İyi günler diliyorum
zalman z3 plus beyaz - Google'da Ara:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı