Ryzen 5 1600 sisteme ekran kartı önerisi

Kasa hakkında bir bilgim yok, OC ile ilgilenmeyecekseniz işlemciyi 2600 ile değiştirebilirsiniz. 100 TL tasarruf sağlarsınız oradan, M.2 SSD de şart değil bence. Depolama konusunda sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız SSD + HDD yapabilirsiniz.

Kasa hakkında bir bilgim yok, OC ile ilgilenmeyecekseniz işlemciyi 2600 ile değiştirebilirsiniz. 100 TL tasarruf sağlarsınız oradan, M.2 SSD de şart değil bence. Depolama konusunda sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız SSD + HDD yapabilirsiniz.

SSD+HDD'lerde pek bir bilgim yok. Ne önerirsiniz?

Şu ikisi iyi olabilir, bütçede sorun yaşarsan SSD'yi 240 GB'a düşürebilirsin.

Şu ikisi iyi olabilir, bütçede sorun yaşarsan SSD'yi 240 GB'a düşürebilirsin.

Samsung 860 EVO 250GB SATA M.2 SSD var sitede. Bir de HDD'yi Seagate marka almam lazım Seagate marka olarak ne alabilirim?

M.2 SSD'ye çok ihtiyacınız olacağını sanmıyorum ama isterseniz alabilirsiniz. Düşük bütçedeki Seagate HDD'ler sorunlu diye biliyorum. Neden Seagate istiyorsunuz? Toshiba P300'e alternatif olarak WD Blue'lara bakabilirsiniz.

M.2 SSD'ye çok ihtiyacınız olacağını sanmıyorum ama isterseniz alabilirsiniz. Düşük bütçedeki Seagate HDD'ler sorunlu diye biliyorum. Neden Seagate istiyorsunuz? Toshiba P300'e alternatif olarak WD Blue'lara bakabilirsiniz.

Alacağım sitede Seagate ve Western Digital var sadece.

WD Blue'lerden hangisini önerirsiniz?

Bu yeterli olacaktır.

SSD: Samsung 860 EVO 250GB SATA M.2 SSD.
HDD: WD 1TB Blue 3,5 SATA 7200 RPM.
Sistemin geri kalanıda konu başlığında var.
Sistem tamam mıdır şimdi bir eksiği yoktur değil mi?

Evet, sistemin geri kalanı güzel. Kasa ve PSU konusunda bilgim yok dediğim gibi. O konuda başkalarından da tavsiye almak yararınıza olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı