Ryzen 5 1600 sisteme ekran kartı ve SSD önerisi

Sisteminiz gayet güzel. SSD olarak bütçeye göre değişmekle birlikte benim önerim 860 Evo 250 GB.
Ekran kartı olarak @Nazım Paşa 'nın dediği gibi yapabilir veya yeni seriyi bekleyebilirsiniz. Yeni seri kartlar şimdikilerden kat kat güçlü olacak ve fiyatlarının şu ankinden düşük olma şansı var.

Sisteminiz gayet güzel. SSD olarak bütçeye göre değişmekle birlikte benim önerim 860 Evo 250 GB.
Ekran kartı olarak @Nazım Paşa 'nın dediği gibi yapabilir veya yeni seriyi bekleyebilirsiniz. Yeni seri kartlar şimdikilerden kat kat güçlü olacak ve fiyatlarının şu ankinden düşük olma şansı var.
Üstat yeni seri kartlar için tarih belli mi acaba? Ülkemizde ne zaman piyasaya çıkması bekleniyor.
İnşallah fiyatlar biraz olsun makul olur...

Üstat yeni seri kartlar için tarih belli mi acaba? Ülkemizde ne zaman piyasaya çıkması bekleniyor.
İnşallah fiyatlar biraz olsun makul olur...
GTX 2070 ve GTX 2080 26 Mart'ta Nvidia'nın konferansı ile tanıtılacak diye bir haber çıktı. Üreticiler büyük ihtimal Nisan'ın ilk haftası GTX 2070 ve GTX 2080'i piyasaya sürer.
GTX 2060, 2050, 2050 Ti gibi kartlar büyük ihtimalle Nisan - Mayıs arası tanıtılıp, Haziran'a doğru piyasaya sürülecek.
Tabii bunlar benim tahminlerim, doğruluk payı bilinmez :)

Aslında durum bu kadar komplike değildi. Ben ilk başlık açıp sistem toparladığımda ekran kartı fiyatları 1200-1400 civarındaydı. Şanssızlık mı desem tecrübesizlik mi desem, bilgisayarı 2 hafta geç toparlamam araştırmam bana 800-900 liraya mal olacak. Şu an yeni bilgisayar evde boş boş duruyor.

Soruma gelecek olursam. Yeni ekran kartlarını bekleyecek zamanım yok. Eski ekran kartı arızalı, görüntü var ama çizgili çizgili. Diğer bileşenleri de riske atmak istemiyorum o yüzden kullanamıyorum. Amazon'dan fiyatları tekrar inceledim, yine yeniden doların yükselmesiyle (3,85 Lira, tebrik ederim) buradaki fiyatlarla neredeyse kafa kafaya geliyor.

@Pantheon, sizin önerdiğiniz Palit markayı gözüme kestirdim. Aslında önerilen Galax idi ama hem stokta yok hem daha yüksek fiyatlı. Bu Palit markanın Asus'dan, Galax'dan, MSI'dan ne gibi farklılıkları var ki fiyatı daha makul?

@blenxi abi almaya niyetin varsa istersen Hepsiburada.com da MSI GTX 1060 var, 1790 TL. Çok ucuz değil amma birazcık olsun karın olur diye söyledim

Dosya Ekleri

• Screenshot_20180305-112841.png
    Screenshot_20180305-112841.png
    205,1 KB · Görüntüleme: 114
Şuan alınabilecek en makul fiyatlı olan bu. Performans olarak pek bir farkı olacağını zannetmiyorum.

Palit markayı hem burada hem dış kaynaklarda araştırdım. Fiyat performans bakımından öneriliyor. Diğer markalarla OC yapıldığında hız bakımından 5-10 FPS lik farkı oluyormuş, ona da takacak lüksüm yok açıkcası. Dolar günden güne yükselirken geçirilen her zaman aleyhe işliyor bizlerin.

Bu akşam en ucuz neredeymiş son araştırmaları yapıp bu ekran kartını alıyorum. SSD'de de her sitede EVO 860 olmadığı için araştırırken kafam karıştı biraz. Fiyatlar dalgalı, aradaki farklılıkları pek araştıramadım. Ona da bugün bakıp ekran kartıyla beraber sipariş vereceğim. Minimum 250 GB alacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı