Ryzen 5 1600 Sisteme GTX 970 Takılır mı?

Elindeki 970 belki şimdi yetebilir ama atıyorum 5 sene sonra güncel oyunları kaldıramadığında şimdiki en güçlü kart 1080 Ti düşük ayarlarda olsa o oyunu oynatacaktır. Birde üstte belirtildiği gibi sen 1080P çözünürlüğü yeterli görürsün bir başkası bununla yetinmez 4K oyun keyfi için daha iyisini ister gider daha güçlü ekran kartı ve 4K monitör alır.

selam 2600 yeni nesil olanı aldım :)

970 gtx zaten vardı ve fazlasıyla memnunum merak ettiğim bişey var insanlar neden 1070 gibi kartları alıyor

ben en son cıkan oyunları en yüksek çözünürlükte ve ultra da en ufak kayıpsız ve hızlı oynuyorum hemde işlemcim şuan phenom 2 11 yıl önceki teknoloji.

sadece merak ettim şuan dünyanın en iyi ekran kartını alırsam örneğin far cry 5 bana + ne katacak 100 milyarlık ekran kartı alsam mesela? çok merak ediyorumda
Sen şu anda GTX 970 ile güncel oyunlarda 1080p çözünürlükte ultrada Max 80 FPS alıyorsan, 2 yıl sonra bu FPS değeri 50-60 arasına inicek. Şu an GTX 1070 ekran kartına sahip biri atıyorum 120-160 FPS arası alıcaksa bu 100'e düşücek. Ekran kartın 75 Hz monitörde verimli çalışabilecek ilen GTX 1070 sahibi biri 144 Hz'de verim alabilecek daha akıcı bir şekilde oyun deneyimine sahip olucak. Güç tüketimi daha da az olucak. Yani güncel ekran kartı kullanmak her türlü daha avantajlı ve verimli.

Sen şu anda GTX 970 ile güncel oyunlarda 1080p çözünürlükte ultrada Max 80 FPS alıyorsan, 2 yıl sonra bu FPS değeri 50-60 arasına inicek. Şu an GTX 1070 ekran kartına sahip biri atıyorum 120-160 FPS arası alıcaksa bu 100'e düşücek. Ekran kartın 75 Hz monitörde verimli çalışabilecek ilen GTX 1070 sahibi biri 144 Hz'de verim alabilecek daha akıcı bir şekilde oyun deneyimine sahip olucak. Güç tüketimi daha da az olucak. Yani güncel ekran kartı kullanmak her türlü daha avantajlı ve verimli.

970 144 khz destekliyor belki daha sutunude destekliyordur ona bakmadım
MSI GTX 970 144 Hz Desteği

guncel oyun olarak gta5 kabul edersem 2 yıl öncede şuan da da herşey full ultra oynuyorum fps de pek değişiklik göremedim.

ama dediğiniz gibi yıllar sonra değişebiliyor herşey 5 - 10 yıl sonrası için herşey olabiliyor

970 144 khz destekliyor belki daha sutunude destekliyordur ona bakmadım

guncel oyun olarak gta5 kabul edersem 2 yıl öncede şuan da da herşey full ultra oynuyorum fps de pek değişiklik göremedim.

ama dediğiniz gibi yıllar sonra değişebiliyor herşey 5 - 10 yıl sonrası için herşey olabiliyor
5-10 yıla zaten günümüz kartlarının ismi kalmıyacak. Güncel oyun olarak derken yeni cıkmış yada çıkıcak oyunlardan bahsediyorum. GTA 5 iki yıl öncesinin oyunu demişsiniz zaten.

970 144 KHZ destekliyor belki daha sutunude destekliyordur ona bakmadım.

Guncel oyun olarak GTA 5 kabul edersem 2 yıl önce de şu an da da her şey Full Ultra oynuyorum FPS'de pek değişiklik göremedim.

Ama dediğiniz gibi yıllar sonra değişebiliyor her şey 5 - 10 yıl sonrası için her şey olabiliyor.

Hocam 10-15 bin lira ekran kartına veren 4K monitöre para veren adam zaten keyfi ve zevki için alıyordur ve zengindir. Bizim gibi ortalama durumu olan insanlar RX 570 R5 1600 8 RAM 240 SSD dizer. Oyunlarda 4K'ya ve 60 FPS'ye gerek yoktur Rockstar 1080P 30FPS'de RDR2'de inanılmaz kaplamalar ışıklar vb. ile 1080P'de neler yapılırmış bizlere sonuna kadar kanıtladı. 1080P üstü oyun hastalıktır daha fazla keskinlik daha canlı renkler ama bu insanı gerçekten hasta eder. Demek istediğim 10 sene önce çoğumuz 720P oyun oynuyorduk bu bize fazlasıyla yetiyordu. Belki 10 sene önce çözünürlük nedir onu bile bilmiyorduk. Bana göre 1080P çözünürlüğü sınırdır, 4K oyuna gerek olmadığını düşünüyorum. Tabiiki ileride 1 kilogram ağırlığında her oyunu 30K açabilen bilgisayar geliştirirlerse tabii ki 4K'yı 8K'yı deneyimleriz. Tamam 1080P'den 4K'ya geçince hiçbir oyunu 1080P oynayasımız gelmiyor 240Hz monitör alıyoruz 60 Hz kullanamıyoruz işte olay bu arkadaşlar. Bu bir teknoloji hastalığı haline geliyor. Paran olmayıpta gidip 240Hz monitöre para vermeyin. 75 Hz monitörde oyun oynasan ölmezsin GT 1030'da 720P oyun oynasan ölmezsin. Paranı biriktir veya düşük bütçe ile 2. el PC topla ama lütfen abartma lütfen. Evet. Çoğu kişi bu yorumumdan ötürü beni aşağlıyacak ama benim düşüncem bu yönde.

Geri
Yukarı