Ryzen 5 1600 stok soğutucu ile yükte 70 derece normal mi?

CanBomonti

Kilopat
Daha fazla  
Benim işlemcimde soğutucu olarak stok fanı kullanıyorum ve Ryzen Master programından sıcaklık değerlerine baktığımda boşta 35-41 derece arası, Google Chrome gibi programlar açıkken 38-50 arası, yükte iken de max 70 derece oluyor. Bu sıcaklıklar bana fazla geldi, sizce normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı işlemci ve stok fan var diğer bileşenlerinizi ve oynadığınız oyunları yazar mısınız? 70 derece görmedim ben kendi işlemcimde şu ana kadar.

Stok soğutucuyla ne kadar olmasını bekliyorsun ki? 70° benchmark test sıcaklığıyla gayet iyidir. Sonuçta günlük kullanımda oyun, render vs işlemlerde o sıcaklığa kolaylıkla erişemezsin.

Birşey beklemiyorum böyle konuları net bilmediğimden sordum sadece. Ek olarak kasanın yerini değiştirdim biraz daha genişledi hava alacağı yer ve dün NBA 2K18 de Max 50 derece gördü işlemci bu iyi mi peki? Bir de 20 dakika stres testine soktum AIDA64 ile onda da 68 derece oldu.

Birşey beklemiyorum böyle konuları net bilmediğimden sordum sadece. Ek olarak kasanın yerini değiştirdim biraz daha genişledi hava alacağı yer ve dün NBA 2K18 de Max 50 derece gördü işlemci bu iyi mi peki? Bir de 20 dakika stres testine soktum AIDA64 ile onda da 68 derece oldu.

İstersen CPU voltaja elle müdahale edip sıcaklığı biraz daha düşürebilirsin ama gerek yok bu sonuçlar gayet iyi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı