Ryzen 5 1600 ve GTX 1070 Sistem Tavsiyesi

MarksManWalking

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
Monitör ve SSD hariç, oyun oynamak ve yayın yapmak amaçlı bir sistem kurmak istiyorum. 1080P monitöre sahibim. Bütçem 4400-4500 TL.

Adsız.jpg

Sistemi bu şekilde toparladım.

GTX 1070 tercih etmemin nedeni, yeni oyunlarda hemen bir fps düşüşü istemiyorum biraz uzun soluklu olmasını diliyorum. Ancak GTX 1070 ile Ryzen 5 1600 kombinasyonunda sistemin istenilen performansı veremediğini duymaya başladım. İşlemci tarafında İntel'e dönebilirim.

Kasa ve güç kaynağını sistemin bütçesini olabildiğince düşük tutmak için tercih ettim. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı bilmem ama daha kaliteli bir güç kaynağı şart, 80+ sertifikalı bir güç kaynağı almalısın bence

Merhaba,
4520TL için bu sistemi tavsiye ederim:

Performans olarak maksimum 2-3FPS oynama olur 7700K ile arasında. Bu bütçe ile 7700K almak da imkansız. i5'ler ile kıyaslayacaksak FPS farkı olmaz. Aksine, yayıncılık için Ryzen çok daha iyi. R5 1600'ün genel performansı 7700K'nın üzerinde. Alacağınız bir i5 işlemci tıkanacaktır.

Arkadaşlar sistemi bu şekilde güncelledim. Kasa ve PSU seçerken epey zorlanıyorum. Güzel bir görünümle birlikte 550-500 TL'lere çok yaklaşmak istemiyorum açıkçası.

Birde bu Vega ekran kartları GTX 1070'in fiyat politikasını etkiler mi diye kafama takılmaya başladı.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    46 KB · Görüntüleme: 105
Benim seçtiğim kart daha ucuz o sebepten sordum ama dediğiniz gibi bir renk uyumu oluşturuyor evet bu arada r5 1600x tercih edersem işlemci soğutucuya ihtiyaç duyacağım. Bu şekilde bütçe şişmeye başladı. Umuyorum Vega ekran kartları GTX 1070'e fiyat kırdırtır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı