R5 1600 ve GTX 1660 Ti darboğaz yapıyor

ildewild

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Tekniker
Günaydın arkadaşlar. Ryzen 5 1600 AM4 işlemcim, GTX 1660 Ti 6 GB ekran kartım ve 650W güç kaynağım olmasına rağmen GTA 5'te bile darboğaz yaşıyorum. Oyunun kasmaması için ayarları yükseltmem gerekiyor, yükseltsem bile arada FPS 50 55 oluyor. Hele de Red Dead Redemption 2'de Saint Denis bölgesine gidince 40 45'lere kadar FPS düşüyor. Ekran kartı sıcaklığım normal, 50 60 derece boştayken. İnternette araştırma yaptım, bu işlemciye kötü diyen kimseyi göremedim. Benim bilgisayarımda mı sorun var yoksa işlemci cidden kötü bir işlemci mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
i3 10100F 8 GB RAM olan sisteme taktım ekran kartını RDR 2 dahil çoğu oyunu sabit 60 FPS açıyor. Bana kalırsa RAM'le pek alakası yok ama.

AMD ile Intel işlemcilerde RAM'lar farklı performanslar gösterebiliyor. AMD işlemcilerde frekans hızı ve çift kanal olması performansı doğrudan etkileyen faktörler arasında. RAM ınızı çift kanal yapıp deneyin lütfen.

Günaydın arkadaşlar. Ryzen 5 1600 AM4 işlemcim, GTX 1660 Ti 6 GB ekran kartım ve 650W güç kaynağım olmasına rağmen GTA 5'te bile darboğaz yaşıyorum. Oyunun kasmaması için ayarları yükseltmem gerekiyor, yükseltsem bile arada FPS 50 55 oluyor. Hele de Red Dead Redemption 2'de Saint Denis bölgesine gidince 40 45'lere kadar FPS düşüyor. Ekran kartı sıcaklığım normal, 50 60 derece boştayken. İnternette araştırma yaptım, bu işlemciye kötü diyen kimseyi göremedim. Benim bilgisayarımda mı sorun var yoksa işlemci cidden kötü bir işlemci mi?
RAM kaynaklı gibi bence hocam. Arkadaşların dediği gibi bir de çift kanal olarak deneyin.

Geri
Yukarı