Ryzen 5 1600 ve MSI GTX 1060 Sistem Toplama

Xaret

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Bir sistem toplamak istiyorum. Sistemimin ana parçaları Ryzen 5 1600 ve MSI GeForce GTX 1060 6GT V1 6GB olacak. Şöyle bir sistem topladım. Yorumlarınızı bekliyorum.
NOT : Maximum bütçe 5.500 TL'dir.

5.383.41.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'yu değiştirin. Yeni aldığım PSU'yu servise gönderdim, sorun yok dediler ama değişim yaptılar. Sorunlu olduğunu kabul etmiyorlar.
FSP markasında minimum 500W, önerim 600W 80+ bir güç kaynağı alabilirsiniz. İleride sistemi güncellemeyi düşünüyorsanız diye 600W önerdim.
Kasada tahliye fanı var mı emin olun, hatırlamıyorum olup olmadığını. Yoksa mutlaka en az 1 adet ekleyin.
Haricinde bir problem görmüyorum. Hayalimdeki sistemi toplamışsınız. Hayrını görün.

PSU'yu değiştirin. Yeni aldığım PSU'yu servise gönderdim, sorun yok dediler ama değişim yaptılar. Sorunlu olduğunu kabul etmiyorlar.
FSP markasında minimum 500W, önerim 600W 80+ bir güç kaynağı alabilirsiniz. İleride sistemi güncellemeyi düşünüyorsanız diye 600W önerdim.
Kasada tahliye fanı var mı emin olun, hatırlamıyorum olup olmadığını. Yoksa mutlaka en az 1 adet ekleyin.
Haricinde bir problem görmüyorum. Hayalimdeki sistemi toplamışsınız. Hayrını görün.

Öncelikle cevap için teşekkürler. Peki PSU konusunda bir öneriniz var mıdır?

@Xaret
Bu ürün sisteminizi sorunsuzca açar, kalitelidir. Dolar nedeniyle fiyatı zıplamış biraz.
FSP Hexa 500 Serisi 500W Power Supply Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Bu ise geleceğe yönelik yatırım olur. Tercihi bütçenize göre yapabilirsiniz.
Fsp Hydro 600 600W 80+ Bronze Atx Power Supply 13.5 Cm Fanlı Fiyatı

Dikkate alacağım, tekrardan teşekkürler.
Birinci nesil bir Ryzen işlemci yerine ikinci nesil bir Ryzen işlemci tercih edin. Ryzen 2600 olabilir.

Olabilir. Peki bu işlemci belirttiğim anakart ile uyumlu mudur?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı