Ryzen 5 1600 vs i5 8400

i5 8400'ün tekli çekirdek performansı daha iyi ve yayın ve montaj yapacaksan 6 çekirdek senin için zaten fazlasıyla yeterli olacaktır. Bence i5 8400.

Bence elinizde olan donanimi nelerin alinacagini ve bunlar icin ayrilan butceyi yazin, belki 2600 alinacak sekilde ayarlanir. Sistemi kendniz toplayacaksaniz farkli firmalardan toplamak buyuk etki eder.

Bence elinizde olan donanimi nelerin alinacagini ve bunlar icin ayrilan butceyi yazin, belki 2600 alinacak sekilde ayarlanir. Sistemi kendniz toplayacaksaniz farkli firmalardan toplamak buyuk etki eder.
2700-2800 TL butcem var. Elimde sadece RX580 var, monitor de var. RAM simdilik 8GB olacak ve SSD olmayacak daha sonra ekleme yapacagim.

tüm benchmarklarda i5-8400 alıyor ancak uzun vadede düşündüğünde hem soğutucu açısından hem de fiyat açısından RYZEN almanı tavsiye ediyorum aradaki 2-3 fps fark için intel tercih etmemelisin (tamamen kendi görüşüm)

Şu an oyunlarda işlemci kullanımı açısından Ryzen %30-35 gibi ciddi bir fark atıyor. Bunun anlamı, i5 8400 bottleneck seviyesine Ryzen'den daha önce varacak. Bu riski almak istiyorsanız tabii ki Intel tercih edebilirsiniz.

Sanırım parçaları hepsiburada, n11 gibi yerlerden toplayarak Ryzen 5 2600 alabilecegim. Garanti konusu nasıl oluyor? Ayrıca "Akasa Viper 600W 80+ Bronze Sertifikalı PSU" alınır mı 235TL nasıl üründür?

2700-2800 TL butcem var. Elimde sadece RX580 var, monitor de var. RAM simdilik 8GB olacak ve SSD olmayacak daha sonra ekleme yapacagim.
Sistemi siz toplayacaksiniz o zaman. Ben pc basinda degilim. Teknoloji pazar sitesinden donanimlara bir bakarsaniz, sistem toplama hizmetleri yok bildigim kadari ile fakat fiyatlari uygundur. Bu sekilde donanimlar iyi ayarlanirsa belki iyilestirme yapilabilir. Ilk firsat buldugumda bende bakmaya calisacagim.

Sistemi siz toplayacaksiniz o zaman. Ben pc basinda degilim. Teknoloji pazar sitesinden donanimlara bir bakarsaniz, sistem toplama hizmetleri yok bildigim kadari ile fakat fiyatlari uygundur. Bu sekilde donanimlar iyi ayarlanirsa belki iyilestirme yapilabilir. Ilk firsat buldugumda bende bakmaya calisacagim.
Montaj sıkıntı değil, fiyat önemli sadece.

Teknolojipazar ve Sinerji sitelerinden 2.865 tl y e toplandı. Teknolojipazar Bios update işlemini servise göndererek yaptıklarını söylediği için anakart orada daha ucuz olmasına rağmen Sinerjiden ekledim. Ayrıca Teknolojipazar sitesinde 2 farklı Ryzen 2600 vardı yanlış bir iş yapmamak adına bununla ilgili detay sormakta fayda var.
dddddd.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı