i5 8400 vs Ryzen 5 1600

Evet arkadaşlar benim kafam çok karışık, biliyorum Ryzen renderda, Intel oyunda üstün fakat birçok insan oyunlar çoklu çekirdeğe dönüyor diyor, bu çoklu çekirdeğe dönme olayı Ryzen aldıracak kadar yakın bir zamanda mı? Tomb Raider, Hitman gibi oyunlar çoklu çekirdeğe dönmeye başlamış, o oyunlar benim ilgi alanım değil, hayatımda hiç oynamadım.
Oynadığım oyunlar BF 1, CS:GO, R6. Hangi işlemciyi almalıyım? Keza bu oyunlarda da çoklu çekirdeğe dönme olası mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabiki sadece DX12 destekli çıkarlarsa mümkün. Ama BF 1 testlerine çok bakıyorum ve Intel her zaman ryzen işlemciye göre 5-10 FPS daha fazla veriyor aynı ekran kartı kullanımında. İ5 8400 iyi bir seçim. Param olursa eğer i5 8500 alacağım ben. Şahsen Ryzen işlemcileri beğenmedim 1 yıl erken çıkartsalardı çok daha iyi iş yapmış olurlardı. Ayrıca çoklu çekirdek kullanımı konusu eğer olursa dediğiniz gibi Intel de zaten işlemciler de çoklu çekirdeğe geçiyor hal böyle olunca oyun için yine Intel 1 adım önde. Tercih sizin tabi.

Evet arkadaşlar benim kafam çok karışık, biliyorum Ryzen renderda, Intel oyunda üstün fakat birçok insan oyunlar çoklu çekirdeğe dönüyor diyor, bu çoklu çekirdeğe dönme olayı Ryzen aldıracak kadar yakın bir zamanda mı? Tomb Raider, Hitman gibi oyunlar çoklu çekirdeğe dönmeye başlamış, o oyunlar benim ilgi alanım değil, hayatımda hiç oynamadım.
Oynadığım oyunlar BF 1, CS:GO, R6. Hangi işlemciyi almalıyım? Keza bu oyunlarda da çoklu çekirdeğe dönme olası mı?

Intel çıkan son açıkların yamasıyla birlikte çok fazla performans kaybı yaşayabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı