i5 8400 vs Ryzen 5 1600

Emrecan Küçük

Hectopat
Daha fazla  
i5 8400 vs Ryzen 5 1600 ikisi arasında kaldım. GTX 1060 6 GB ekran kartım var.
Bundan önce i5 7600k düşünüyordum fakat OC ile uğraşır mıyım bilmiyorum? + fan olmadığı için kafadan 200 lira oynayacaktı.
Sizce hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaby-Lake alman doğru bir tercih olmaz. Ryzen 5 1600 ile de O.C yapma imkanın var zaten. Oyunlarda, 1080p çözünürlükte Intel biraz önde. Saf güç olarak bakacak olursak R5 1600 daha iyi. Intel'in durmadan soket değiştirmesi ve şu anki anakartların pahalı olmasını da göz önünde bulundur. AMD, 2020'ye kadar AM4 platformundan devam edecek. Bu sayede ileriye dönüklük açısından da Ryzen bir adım öne geçiyor.

Şu an baktım ve gördüğüm kadarıyla Z370+i5-8400 ile B350+R5-1600 arasında 50TL fark var, eğer amaç oyun oynamaksa bu fiyat farkına değecek bi' performans farkı da var ortada. Böylesine güçlü bir işlemci alıp 2 yıl sonra 2020'de değiştireceksen, evet AMD sana ileriye dönüklük sunuyor lakin şunu da göz önünde bulundur, sırf 2 yıl sonraki işlemcileri alabilecek olman şu an alacağın performanstan fedakarlık etmeye değer mi senin için?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı