Ryzen 5 1600'e soğutucu alınmalı mı?

Afkborn

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASRock B450M Steel Legend, Ryzen 5 5600, Kingston Fury Beast 32 GB (2X16) 3200 MHz, Powercolor Red Devil RX 6600XT, Be Quiet! BK008, Corsair Carbide Spec Delta RGB, Corsair CV550, 1 TB WD Blue SN570, 500GB A2000 Kingston SSD, 1TB WD HDD, Sensei310, K60 RGB PRO, Qck Medium, Asus TUF VG24VQE, Keenetic Omni DSL
Meslek
Zabıt Katibi
Merhabalar. İyi Forumlar. Ryzen 5 1600 işlemcisini aldım. Elimdeki işlemci revizyonlu bir model. Bu yüzden daha güçsüz bir soğutucu olan Wraith Stealth ile gönderildi. Direkt olarak bu soğutucunun yeterli geldiğini düşünmüyorum. Şu anlık bir OC düşünmüyorum fakat ileride işlemci yetersiz gelmeye başladığında çarpan kilidi açık olduğu için OC işlemine başvuracağımı düşünüyorum. Sizce Wraith Stealth soğutucu bana yeter mi? Yetmez ise nasıl bir soğutucu almalıyım. Çok bütçe ayırmak istemiyorum açıkçası. Maksimum 150 TL.

Bir de eğer bir anakart önerirseniz sevinirim. Anakart konusunda çok kararsız kaldım. İlk başta Amazon üzerinden Asrock B450& B450M Steel Legend anakartını almayı düşünüyorum. Fiyatları neredeyse 850 TL bandına çıkıyor. Ryzen 5 1600 işlemci takacağım bir anakart için o kadar fazla para vermek istemedim. Maksimum 700 TL olmak üzere birde anakart önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte B450M kullanıyorum R5 1600 ile. Ve bence yeterli soğutucu OC yapmayacaksan. PUBG'de 52-53 derecenin üstüne çıktığını görmedim.

B450M S2H R5 1600 için yeterli fakat ben daha gelişmiş bir anakart istiyorum. Çok önemli değil fakat 4 RAM slotu mümkünse ATX gibi.

150 TL hiçbir soğtucu alamasın alacağın soğutcu Wraith Stealth daha az performanslı olacak eğerki ben o.c yapacam diyorsan iyi bir sıcaklık değeride istiyorum diyorsan 300 600 TL Arası bi çıkacaksın gözden.
B450M S2H R5 1600 için yeterli fakat ben daha gelişmiş bir anakart istiyorum. Çok önemli değil fakat 4 RAM slotu mümkünse ATX gibi.
O zaman para kısmıyacaksın dostum soğtucuda önemli anakartda.

Sanırım stok fan ile kullanacağım. İlerleyen dönemde OC işlerine girişecek olursam kaliteli bir soğutma alırım. Rica etsem anakart tavsiyesi verebilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı