Ryzen 5 1600X CS:GO düşük FPS problemi

Emirkan15

Decapat
AMD Ryzen 5 1600X işlemciye sahibim ama CS:GO'da bazen bilgisayarım 120 FPS hatta Danger Zone'da 80 FPS alıyor. En basitinden DM'de kasıyor, oyunumu engelliyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir çok Yöntemi Bulunmak'ta
------Oyun içine girip KONSOLU açıp fps_max 0 Yazarsanız FPS artışı yakalarsınız.
------Eğer Nvidia Ekran kartı kullanıyorsanız Oyun yani Grafik ayarlarınızı Nvidia Denetim Masasından kontrol etmenizi tavsiye ederim.
------Yine oyun içinden Grafik ayarlarından Çoklu CPU(işlemci) Ayarı açık olmalı ona da bi bakın derim.
Note=Ekran kartınız Nedir?
------Aklıma gelen bunlar Teşşekürler.

Bir çok Yöntemi Bulunmak'ta
------Oyun içine girip KONSOLU açıp fps_max 0 Yazarsanız FPS artışı yakalarsınız.
------Eğer Nvidia Ekran kartı kullanıyorsanız Oyun yani Grafik ayarlarınızı Nvidia Denetim Masasından kontrol etmenizi tavsiye ederim.
------Yine oyun içinden Grafik ayarlarından Çoklu CPU(işlemci) Ayarı açık olmalı ona da bi bakın derim.
Note=Ekran kartınız Nedir?
------Aklıma gelen bunlar Teşşekürler.

Ekran kartım 1070

Ryzen sistemlerde gözlemlediğim kadarıyla tek kanal RAM ile çalışırken performans düşüklüğü yaşanabiliyor.
Biosa girip RAM frekansını kontrol etmenizi önerebilirim. 2133 MHz frekansta çalışıyor olabilir. Ek olarak deneme imkânınız varsa çift kanal bellekler ile test yapmanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı