Ryzen 5 1600X ve GTX 1050 Ti Darboğaz Yapar mı?

Yapmaması lazım 1050 ti i3 lerle kullanıyorlar ayrıca bende i7 7700 1050 ile gayet normal çalışıyor senin işlemci daha güçlü olması lazım

İnternette testlerini izleyebilirsin. Yazarsın 1600X ve 1050 TI sonra videolarını izlersin. Bakarsın darboğaz var mı yok mu? GPU, CPU kullanımlarına. Veya daha önce almış ve kullanmış insanlara sorarsın. Ama o tür siteler yanlış bilgilendirebilir.

MSI Afterburner programında şuan açtığım bir oyunda FPS 125 GPU kullanımı %99 gösteriyor. Buna göre GPU % 99 kullanım kimine göre iyi kimine göre kötü yorumlanıyor bundan kafam karıştı biraz.

1600X 1050 Ti'ya fazla bile. Ben 1 yıl en ufak bir sorun olmadan 1600'ü 1070 ile kullandım. Bana göre 1080'i de beslerdi zaten. 1600x daha bile iyisi.

%99 olması iyi bir şey. Ekran kartınız tam kullanılıyor demektir. Mesela işlemci için "Oyunlarda genel olarak" kötü bir şeydir. Darboğaz olduğunu göstergesi olabilir gibi...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı