Ryzen 5 1600X ve GTX 1070 darboğaz sorunu

MehmetAylan

Hectopat
Daha fazla  
Darboğaz sorunu yaşıyorum. Dying Light oyununda 20 FPS alıyorum. GPU kullanımı çok düşük. 1080p monitörüm var bu yüzden olduğunu düşünüyorum ama tavsiyelerinize açığım ne yapmalıyım?
İşlemci olarak AMD Ryzen 5 1600x kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle o darboğaz değil. 1080p de GTX 1070 ten tam performans alamazsın. O islemci 2 tane GTX 1080 i bile besleyen bir işlemci. DSR ile 2k ve 4k deneyin. 1080p de oynamak istiyorum derseniz herşeyi ultraya alın.

Öncelikle o darboğaz değil. 1080p de GTX 1070 ten tam performans alamazsın. O islemci 2 tane GTX 1080 i bile besleyen bir işlemci. DSR ile 2k ve 4k deneyin. 1080p de oynamak istiyorum derseniz herşeyi ultraya alın.
DSR kullanamadım. Nasıl kullanılacağını gösteren bir konu var mı? Ne yapmam gerekiyor?

Baya baya hortlatmış olacağım ama aynı sıkıntı benim r5 1500x-1050ti ikilisinde de oluyor. Oyunun başında herşey normal 30dk sonra işlemci ve ekran kartı kullanımı yüzde20 lere düşüyor haliyle fps de 15-20. Bi çözümü yok mudur. Benimle sistemi aynı olan arkadaşımdada aynı şey olduğu için sıkıntıyı donanımda aramadım açıkcası.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı