Ryzen 5 2400 En yüksek Ekran Kartı Önerisi

Oktay Topraklı

Hectopat
Daha fazla  
Şuan APU bir sistem kullanıyorum. Ve bu sistemle videolar çekip, editler yapıp youtubeda paylaşımlar yapıyorum. Özellikle oynadığım oyun şuan Fortnite belki Apex Legends'ı da eklerim. Bu sistem için ekran kartı almayı planlıyorum. Bu sisteme stabil olarak en yüksek takabileceğim ekran kartı nedir? Olabildiğince yüksek performans almak istiyorum çünkü ekran kartından sonra monitör almayı planlıyorum ve sistemin vereceği FPS durumuna göre yeterli gelirse 240 Hz bir monitör almak istiyorum. Dediğim gibi oynadığım, videosunu çektiğim oyunlar Fortnite, Apex vb. ve genelde düşük görüntü ayarlarında hatta yerine 4:3 oynayıp yüksek FPS almaya çalışan biriyim. Birde kayıt ve canlı yayınlarda kaydın ya da yayının yükünü artık işlemciye değil de isteğe bağlı ekran kartına yükleyebiliyoruz diye biliyorum (OBS tarzı programlarda) yerine göre ufak darboğazları engellemek için yükü ekran kartına verebilirim. Bütçe önemli değil, bu sisteme 1080p de en yüksek ekran kartı ne takabilirim? Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Sistem:
  • Ryzen 5 2400G
  • Asus Prıme B350 M-A Anakart
  • 2x8 16GB Corsair Vengeance 3000 MHz RAM
  • 1 TB WD Blue Harddisk
  • Gamepower kasa + 500W Kasanın içinden çıkan 80 Plus Bronz Sertifikalı PSU

Hocam daha yüksek ekran kartları düşünüyordum fakat en yüksek takabileceğim RX570 midir? Ve mümkünse Nvidia olması benim video kayıt vs. açımdan daha avantajlı olacaktır diye düşünüyorum. Teşekkür ederim yorumunuz içinde.

Çok teşekkürler cevaplarınız için. AMD tarafında RX 590 taksam darboğaz olur mu? Dediğim gibi video kayıt vs. açısından daha çok Nvidia kartlara yönelmek istiyorum. RTX 2060 darboğaz yapar mı takamaz mıyım? Geçen forumda bir arkadaş bu işlemci ile GTX 1080 i 1080p de beslemiş ve çok şikayetçi değildi. Benim için gerçekten en üst düzey takabileceğim ekran kartı gerekiyor. Tekrar teşekkürler.

Herşey için teşekkürler arkadaşlar.. Satın alma arefesindeyim 2060 planlıyorum. Benzer bir sistem kuran gören var mıdır acaba? Ona göre satın alacağım.

1660Ti kullanıyorum ben darboğazsız,sıkıntısız şekilde çalışıyor 1070’de tercih edebilirsin fakat ben F/P olarak ve indirim yakaladığımdan 1660Ti aldım.
Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Darboğaz problemi yaşamadıysanız 1660 Ti daha fazla yanaştım. RTX 2060 sanırım biraz darboğaz yapacak. Siz ne kadara almıştınız? Fiyat olarak çok bir farkları olmadığı için RTX 2060 düşünüyordum aslında ama.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı