Ryzen 5 2400G Oyunlarda Düşük Performans

BİOS güncel mi? Temiz kurulum ile UEFİ şeklinde Win10 kurdunuz mu? Tüm sürücüler güncel mi? Sıcaklık değerleriniz nasıl? Hangi oyunlarda düşük performans alıyorsunuz? MSI Afterburner ile oyun içi sistem değerlerini kontrol ettiniz mi?

Aynı işlemci bende vardı aynı sorunla bende karşılaşmıştım. Driverlarını yüklemen gerekiyor BİOS'a da bir bak güncel olması gerekiyor.

BİOS güncel mi? Temiz kurulum ile UEFİ şeklinde Win10 kurdunuz mu? Tüm sürücüler güncel mi? Sıcaklık değerleriniz nasıl? Hangi oyunlarda düşük performans alıyorsunuz? MSI Afterburner ile oyun içi sistem değerlerini kontrol ettiniz mi?
Windows 10 kurdum ama kendim indirdim kurdum.UEFİ Nedir bilmiyorum ama windows 10'u kurdum.Hepsi güncel galiba.Sıcaklık iyi.Örneğim h1z1'de 15 fps CS:GO Normalde videolarda server full dolu iken adam 80 fps alıyor ben 30.Hayır etmedim.
Aynı işlemci bende vardı aynı sorunla bende karşılaşmıştım. Driverlarını yüklemen gerekiyor BİOS'a da bir bak güncel olması gerekiyor.
Güncelledimde nasıl yaptınız veya siz nerden öğrendiniz yardım ederseniz sevinirim çünkü gerçekten beklediğimin baya altında kaldı.

Dostum bence uğraşma kullandığın ram'in aynısından bir tane daha al çünkü APU'lar çift kanal bellek kullanımında performans verirler.

Israrla yanlış yönlendirme yapmayın lütfen.

Bios ayarlarından ramlerin mhz sini arttırdın mı hocam?
Son olarak anakart modelinizi paylaşır mısınız?
Yanlış yönlendirme mi? Dostum APU'lar çift kanal bellekler ile performans verir diye bas bas bağırıyor adamlar sen yanlış yönlendirme diyorsun, ve şuanda benim ram'lerim 2133 MHz'den yukarı çıkmıyor zaten stabil çalışmıyor ben diyeceğimi son defa diyorum tek kanal bellek ile performans beklemeyin...

Yanlış yönlendirme mi? Dostum APU'lar çift kanal bellekler ile performans verir diye bas bas bağırıyor adamlar sen yanlış yönlendirme diyorsun, ve şuanda benim ram'lerim 2133 MHz'den yukarı çıkmıyor zaten stabil çalışmıyor ben diyeceğimi son defa diyorum tek kanal bellek ile performans beklemeyin...

Çift kanal bellek daha performanslıdır ancak burada arkadaşın 30fps aldığı oyunlarda bunu 80fps e kadar çıkarıcak derecede bir performans artışına sebep vermeyecektir. Ramlerinin 2133 den daha yükseğe çıkmamasının sebebi bios un güncel olmaması olabilir. bios u güncelleyip XMP ayarını devreye soktunuz mu? Ve ramleriniz kaç MHz destekliyor?

Çift kanal bellek daha performanslıdır ancak burada arkadaşın 30fps aldığı oyunlarda bunu 80fps e kadar çıkarıcak derecede bir performans artışına sebep vermeyecektir. Ramlerinin 2133 den daha yükseğe çıkmamasının sebebi bios un güncel olmaması olabilir. bios u güncelleyip XMP ayarını devreye soktunuz mu? Ve ramleriniz kaç MHz destekliyor?
3200 destekliyor herşey güncel uyumsuzluk ve stabilite sorunları devam ediyor ben çift kanal ile yüksek bir performans alamıyorum ram'lerin MHz'si düşük diye siz tek kanal ile performans arttırmaya uğraşıyorsunuz olmaz dostum olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı