Ryzen 5 2400G Sistem ile RX 570 Uyumu

Bu güç kaynağının bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum. Ama neden? Markası mı kötü yoksa kötü şöhretli bir model mi ya da kapasitesi mi yetersiz? Çünkü bunu acilen değiştirebilecek imkana sahip değilim birkaç ay daha kullanmam bile mi tehlikeli ?

Bu güç kaynağının bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum. Ama neden? Markası mı kötü yoksa kötü şöhretli bir model mi ya da kapasitesi mi yetersiz? Çünkü bunu acilen değiştirebilecek imkana sahip değilim birkaç ay daha kullanmam bile mi tehlikeli ?
Gamepower'ın sadece güç kaynağı değil tüm ürünleri kalitesiz. Hatta büyük olasılıkla kendisi üretmiyor. Çin malı ürünlere marka basıyor. Sıkıntı çıkarıp çıkarmayacağı tamamen şans işi. Yerinizde olsam sistemi riske atmazdım.

RX570 kartlarda 6 ya da 8 pin olur 14 pin bu kart için aşırı fazla. Yanlışınız var.
RX570 kartlarda 6 ya da 8 pin olur 14 pin bu kart için aşırı fazla. Yanlışınız var.
Dediğiniz gibi 8+6 imiş bu model ama 6 pin opsiyonel yazıyor. Kablodan fazla amper çekip zarar vermemesi için kullanılabilir.
369704
369704

Son düzenleme:
Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Kararımı verdim. Önce ekran kartını alıp 8pin girişiyle kullanacağım ve biraz risk alıp güç kaynağını bir kaç ay sonra değiştireceğim. Zaten yeni güç kaynağında bu durumu dikkate alıp 8+6 bağlantı olmasına dikkat ederim. Ayrıca bu güç kaynağını youtube'da 562bin abonesi olan bir kanalın(sıkıntı olmuyorsa isim de verebilirim) tavsiyesi üzerine almıştım eğer söylediğiniz kadar güvenilmez bir markaysa o kanala itibar etmeyiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı