Ryzen 5 2400G ve RX 570 Uyumu

Caglar95

Kilopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
3 gün önce internet üzerinden aşağıda özelliklerini belirttiğim sistemi aldım. Sistemi aldıktan sonra bir şeyi farkettim, o kadar araştırmış olmama rağmen böylesine gereksiz bir masrafa nasıl girdim anlamıyorum. Kendinden ekran kartlı APU işlemciye RX 570 eklettim. Daha doğrusu, zaten ekran kartını harici istiyordum fakat işlemci yükseltme seçeneğine bütçem yetince, işlemciyi Ryzen 5 2400G'ye yükselttim ama APU işlemci olduğunu dakikalar sonra fark ettim. 200-300 TL fazla vermiş olmam önemli değil artık ama bu işlemci ekran kartımı tam besler mi? Sistemde herhangi bir sorun yaşar mıyım ve bana zararı olucak bir durum söz konusu olur mu? Fikirlerinizi bekliyorum, benim için önemli.

Sistem:
•AMD Ryzen 5 2400G 3.6GHz (Turbo 3.9)
•Gigabyte B450M S2H Socket AM4, DDR4 3200
•Adata SU650 240GB 520-450MB/s SSD
•RX 570 (4GB)
•1 TB HDD
• 8 GB DDR4 RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
3 gün önce internet üzerinden aşağıda özelliklerini belirttiğim sistemi aldım. Sistemi aldıktan sonra bir şeyi farkettim, o kadar araştırmış olmama rağmen böylesine gereksiz bir masrafa nasıl girdim anlamıyorum. Kendinden ekran kartlı APU işlemciye RX 570 eklettim. Daha doğrusu, zaten ekran kartını harici istiyordum fakat işlemci yükseltme seçeneğine bütçem yetince, işlemciyi Ryzen 5 2400G'ye yükselttim ama APU işlemci olduğunu dakikalar sonra fark ettim. 200-300 TL fazla vermiş olmam önemli değil artık ama bu işlemci ekran kartımı tam besler mi? Sistemde herhangi bir sorun yaşar mıyım ve bana zararı olucak bir durum söz konusu olur mu? Fikirlerinizi bekliyorum, benim için önemli.

Sistem:
•AMD Ryzen 5 2400G 3.6GHz (Turbo 3.9)
•Gigabyte B450M S2H Socket AM4, DDR4 3200
•Adata SU650 240GB 520-450MB/s SSD
•RX 570 (4GB)
•1 TB HDD
• 8 GB DDR4 RAM
Rahatlıkla besler, zararı olmaz. Hayırlı olsun.

2400G, diğer ikinci nesil Ryzen'lere göre daha ucuz aslında. Hiç bir sıkıntı yaşatmaz. Hayırlı olsun.

Merak etmeyin. Rx 580 ekran kartı da almış olsaydınız beslerdi. Tabi keşke 6 çekirdek olan model işlemci alsaydınız. Ama can sıkılacak durum yok.

2400G işlemcim ve RX570 ekran kartım var. İşlemci ekran kartını beslemek adına yorulmuyor bile. RX580'i de rahatlıkla besleyebilen bir işlemci.

Apu işlemciye ekran kartı aldım diye üzülüyorsun ama kendi içinde gelen ekran kartı dandik değil mi ? RX 570 ile her türlü daha fazla performans almaz mıyız ?

Apu işlemciye ekran kartı aldım diye üzülüyorsun ama kendi içinde gelen ekran kartı dandik değil mi ? RX 570 ile her türlü daha fazla performans almaz mıyız ?
Konuyu biraz yanlış okumuşsunuz sanıyorum ki, zaten harici ekran kartı istiyordum. Sadece işlemciyi gereksiz bir masraf olarak gördüğümü ve sıkıntı yaratabilcek olmasından endişelendiğimi belirtmiştim :)
RAM' i 16 GB yaparsan çok güzel olur.
İlerleyen zamanlarda belki :) yada işlemci konusunda o tercihi yapmasam belki olabilirdi. Teşekkür ederim

APU işlemci aslında bir can kurtaran simididir. Bunu birinci elden yaşadım. 1 haftalık harici ekran kartım meğer bana geldiğinde de arızalıymış ve bir anda yandı. Fellik fellik ekran kartı aramak yerine APU'ya bağlandım ve acil işlerimi hallettim. Asla fazla para ödedim diye düşünmeyin :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı