Ryzen 5 2400G ve GTX 1050 Ti sistem oyunda donuyor

makarnasosu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1.5 aydır GTA 5 oynuyorum. En az 60 FPS görmüştüm ultra ayarlarda 60-80 arası oynuyordum, kasma donma yoktu. Artık oyun kasmaya başladı. Arada takılmalarda oluyor, ayarları ultradan higha indirdim. 40-50 arası oynuyorum ve sürekli donuyor, kasıyor. Kasmayı önlemek için yapabileceğim bir şey var mı? Bilgilendirirseniz iyi olur.

Sistem özellikleri:
  • -MSI A320M PRO-VH PLUS AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz (O.C.) USB 3.1 Anakart
  • -Kingston 8GB HyperX Fury Black DDR4 2400MHz CL15 PC Ram
  • -AMD Ryzen 5 2400G 3.6/3.9GHz AM4
  • -MSI GeForce GTX1050 Ti GAMING X 4GB OC GDDR5 128Bit NVidia DX12 Ekran Kartı
  • -Windows 10 Home x64 Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durumun bir çok sebebi olabilir. Bilgisayardaki gereksiz dosyalar bulunuyor olabilir. Ya da son zamanlarda arka planda çalışan başka uygulama olabilir. Oyuna gelen veya bilgisayarda yaptığın (driver ve windows güncellemeleri) herhangi bir güncelleme dahi bu duruma sebep olmuş olabilir. Harddiskte bir arıza meydana gelmiş olabilir. Bellek kaynaklı sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Bunlar sadece birer örnek bunlar gibi bir çok değişken var.

Oyun içi değerleri Msi AfterBurner yazılımı ile ölçerek paylaşabilir misiniz? Ayrıca donanım parçalarını çeşitli yazılımlarla kontrol edebilir misiniz?

Oyundayken görev yöneticisine baktim MsMpEng.exe diye birşey var açıklamasında Antimalware service Executable yaziyor, 115K kullanım yaziyor bundan olabilirmi ? Bazen 250K ya kadar çıkabiliyor

Kardeşim oyun korsan ise indirdiğin kaynaklara dikkat et. Arka planda çalışan sistemi zorlayan ne varsa bulup yok et. Bazen destek linkleri adı altında bilgisayarına mining yaptıyorlar atıyorum bir film indireceksin program kurduruyorlar üye olmanı ya da sadece bu linkten indirmeni istiyorlar bilinçli ol.

Ekran kartı güncellemelerini yap bendede bi kasmalar vardı tüm oyunlarda format attım güncellemeleri yaptım düzeldi gibi bence ya win de yada ekran kartı driverlarından dolayı oluyor.

Oyun korsan değil steam'den aldım. Ekran kartını güncelledim sanki kasma azaldı gibi ama eskiden 70-80 fps alıyorum şimdi 40-50 arası bazen 35 i bile görüyorum.
Sizce bu değerler normalmi GTA 5'de

(Ayarlar very high ve FXAA açık)
[IMG='width:210px;']https://i.hizliresim.com/k938jy.jpg[/IMG]
Ayrıca Msi Afterburner'da sağdaki gostergede bişey yazmıyor
[IMG='width:299px;']https://i.hizliresim.com/DYV5lZ.jpg[/IMG]

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı