Ryzen 5 2600 500 TL soğutucu önerisi

Azygos1

Hectopat
Ryzen 5 2600 için bir soğutucu arıyorum sıvı veya hava soğutucu olabilir bütçem maksimum 500TL. RX 590 işlemcim B450M PRO M2 anakartım mevcut kasam ise Cooler Master MasterBox Lite 5. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı değiştirmen daha mantıklı olur, diğer parçalar gene sıcak kalacak.
2. El Cooler Master Carbide ya da MB511-20 serilerine bakabilirsin. İstersen 0 da alabilirsin.

Bütçenize göre ucuz f/p ürünleri sıralayayım önce.

Bu ürünle 2600'ü 4.2 GHz'de kullananı gördüm. Bu fiyata sessizliği açısından almayı düşündüğüm bir ürün.

Bu ürün ise marka olarak Türkiye'ye fazla gelmeyen bir markanın ürünü fakat çok kaliteli işler çıkarıyorlar, zaten yurtdışında fazlasıyla tercih edilen bir marka.

Son olarakta Corsair H45'i öneririm. Forumda ne kadar 120mm radyatörlü sıvı soğutmalat önerilmese de forumda kullanan bir kaç kişi olsun, başka forumlarda gördüğüm kişiler olsun gerekse YouTube'da ki videolar olsun çok olumlu değerler gördüğüm için öneriyorum. İndirimlerde daha da ucuza bulabilirsiniz.

Düzenleme: İlk önerdiğim ürünün çift fanlısını yukarıda bir arkadaş önermiş. Onu görmemiştim, arada 40 TL fark var. Daha tercih edilebilir düzeyde.

Gayet mantıklı bir çözüm, çorap falan koymayın da 😆 önce bi kendiniz ızgara yapın hala çok yüksek geliyorsa soğutucu alabilirsiniz.
şimdi şöyle anlatayım size MSI afterburner ile işlemci sıcaklığına baktığım zaman yük üzerindeyken öndeki parça takılıyken ( takılıdan kastım tam oturtmuyorum üst parçayı 1 cm kadar aralık kalıyor.) 65 70 dereceleri görüyör Apex gibi oyunlarda öndeki parçayı çıkardığım zaman 10 derece kadar farkettiriyor sanırım bende bir matkap bulup deleceğim :) daha sonra da stok soğutucumu değiştiririm diye düşünüyorum.

Eğer görüntüsü öyle hoşunuza gitmediyse gerek yok ki, 65-70 gayet iyi değerler. Ben 75-80 üstü sanmıştım. Gerek yok bence bu kadar uğraşa, Temmuz ayında 4-5 dereceden fazla artarsa yapabilirsiniz.

Eğer görüntüsü öyle hoşunuza gitmediyse gerek yok ki, 65-70 gayet iyi değerler. Ben 75-80 üstü sanmıştım. Gerek yok bence bu kadar uğraşa, Temmuz ayında 4-5 dereceden fazla artarsa yapabilirsiniz.
aksine delikli görüntüsü daha çok hoşuma gitti bile diyebilirim :D
ayrıca şunu sorayım size o attığım linkteki arkadaş aynı zamanda fanları kasanın içine taşımış bunu yapmama gerek var mı ne gibi bir faydası olur ? sadece delsem yeterli olur mu acaba :D ?
Bütçenize göre ucuz f/p ürünleri sıralayayım önce.

Bu ürünle 2600'ü 4.2 GHz'de kullananı gördüm. Bu fiyata sessizliği açısından almayı düşündüğüm bir ürün.

Bu ürün ise marka olarak Türkiye'ye fazla gelmeyen bir markanın ürünü fakat çok kaliteli işler çıkarıyorlar, zaten yurtdışında fazlasıyla tercih edilen bir marka.

Son olarakta Corsair H45'i öneririm. Forumda ne kadar 120mm radyatörlü sıvı soğutmalat önerilmese de forumda kullanan bir kaç kişi olsun, başka forumlarda gördüğüm kişiler olsun gerekse YouTube'da ki videolar olsun çok olumlu değerler gördüğüm için öneriyorum. İndirimlerde daha da ucuza bulabilirsiniz.

Düzenleme: İlk önerdiğim ürünün çift fanlısını yukarıda bir arkadaş önermiş. Onu görmemiştim, arada 40 TL fark var. Daha tercih edilebilir düzeyde.
Xigmatek SYCLLA 240 EN8620 Sývý Soðutma Fiyatlarý, Özellikleri ve Yorumlarý | En Ucuzu Akakçe buradaki sıvı soğutma hakkında bilginiz var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı