Ryzen 5 2600 ani donma kapanma

Castro53

Centipat
Makinemi ilk topladığımda ekran kartım GTX 760'dı ve sorun yaşamadan kullanıyordum. Ekran kartını güncelliyeyim dedim ASUS'un Dual RX580 8 GB'lık kartını aldım ve 8 GB'lık RAM ekledim şu an makine aşağıda belirttiğim gibi RAM'lerin 2133 MHz ile çalıştığını fark ettim çok anlamam MHz arttırma işlerinden ama kalkıştım :) Anakartın BIOS'unu 5409'a güncelleyip RAM'leri 3000 MHz'e çektim çok basit bir yolla anakartta profil değişikliği yapıp 3000MHz hıza ulaşabiliyormuşuz neyse şimdi makine anlamsız yerlerde zorlanmadığı halde çok sık olmamakla beraber takılıp kendine reset atıyor RAM'leri tekrar 2133'e çekip AIDA64 üstünden stress testi yapayım dedim. Stress testinde de kapandı ısınma sorunu olduğunu düşünmüyorum. Max 67 dereceye çıktı ama bir şeykilde makine kapanıyor sebebini henüz bulabilmiş değilim. Tam da bilgi sahibi değilim nerede yanlış yapıyorum veya yetersiz kalan bir şeyler mi var? Bilgi verebilir misiniz?

Teşekkür ederim.

AMD Ryzen 5 2600.
Corsair 8x2 3000MHz.
WD 240SSD.
ASUS Prime A320M-K.
ASUS Dual RX580 8 GB.
Hadron 550W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hadron-Everest-Frisby gibi markalardan Güç kaynağı almayın. %99 güç kaynağı ile ilgili sorununuz.

Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için power güncellemesi yapıp Cooler Master MWE 650W 80+ Aktif PFC Güç Kaynağını aldım yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum her gün ama word dosyasında işlem yaparken yine kapandı bilgisayar konu ile ilgili nasıl bir yol izleyebilirim sizce neleri kontrol etmem gerekiyor.

Geri
Yukarı