Ryzen 5 2600 çok ısınıyor

aristopingo

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Ryzen 5 2600 işlemcili bir sisteme sahibim. Sistemi yaklaşık 1 sene önce kendim topladım. Bu zamana kadar bir problem yoktu. Ancak son zamanlarda işlemcim boştayken 60, yük altında ise 95 dereceye çıkıyor. Yanılmadığımdan emin olmak için birkaç farklı program ile ölçtüm ve gerçekten 95 dereceye varıyor. Bu başlıkla açılmış birçok konu var. Bu sorunu tek yaşayan ben değilim sanırım. Ama birçok kullanıcı stok fan ile 60-70 derecelerde yük altında kullandığını yazmış. Yanlışlık nerede anlamıyorum. Termal macununu değiştirdim. Stok soğutucusunu düzgün taktığımdan da eminim. Sıvı soğutma mı almam gerekiyor? Bu sıcaklıklar anormal değil mi? BIOS güncellemesini ve AMD yonga seti güncellemesini de yaptım. Yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa çok mutlu olurum. Kitlenmiş durumdayım. Biraz uzun oldu, hakkınızı helal edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanızın modeli nedir? Kaç adet fan var kasa içerisinde egzoz fanınız var mı? Hangi marka termal macunu kullandınız? Soğutucuyu takarken tam oturmamış olabilir boşluk kalmış olabilir.

Kasanızın modeli nedir? Kaç adet fan var kasa içerisinde egzoz fanınız var mı? Hangi marka termal macunu kullandınız? Soğutucuyu takarken tam oturmamış olabilir boşluk kalmış olabilir.
Msi mag vampiric 010 model kasayı kullanıyorum. Kasamda bir adet egsoz fanım var başka bir fanım yok. Montajı doğru yaptığımı düşünüyorum. Klasik çok pahalı olmayan bir termal macun kullandım. Kasanın yan kapağını çıkarınca 10 derece daha düştü sıcaklık. Sizce kasaya fan mı almalıyım

Msi mag vampiric 010 model kasayı kullanıyorum. Kasamda bir adet egsoz fanım var başka bir fanım yok. Montajı doğru yaptığımı düşünüyorum. Klasik çok pahalı olmayan bir termal macun kullandım. Kasanın yan kapağını çıkarınca 10 derece daha düştü sıcaklık. Sizce kasaya fan mı almalıyım
Evet fan takviyesi iyi olur. BIOS üzerinden CPB açıksa kapatmayı deneyin bir sıcaklık baya düşer.

Ryzen 3500x kullanıcısıyım. Bilgisayarı 1 ay önce aldım. Oyunlarda işlemci sıcaklığı 95 dereceyi görüyordu. Cooler Master termal macununu ve kule tipi bir soğutucu aldıktan sonra yük altında max 75 dereceleri görüyorum . Soğutucunun linki ise ;

Ryzen 3500x kullanıcısıyım. Bilgisayarı 1 ay önce aldım. Oyunlarda işlemci sıcaklığı 95 dereceyi görüyordu. Cooler Master termal macununu ve kule tipi bir soğutucu aldıktan sonra yük altında max 75 dereceleri görüyorum . Soğutucunun linki ise ;
Çok teşekkür ederim

MSI Mag Vampiric 010 model kasayı kullanıyorum. Kasamda bir adet egzoz fanım var başka bir fanım yok. Montajı doğru yaptığımı düşünüyorum. Klasik çok pahalı olmayan bir termal macun kullandım. Kasanın yan kapağını çıkarınca 10 derece daha düştü sıcaklık. Sizce kasaya fan mı almalıyım.

Evet kesinlikle ek fan alın sadece egzoz fanı havayı tek başına tahliye edemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı