Ryzen 5 2600 Dark Freezer X90 yüksek sıcaklık

Anzcyent

Hectopat
Herkese merhabalar. Bilgisayarımı bu kış toplamıştım. Kış mevsimi pek bir sıkıntı yoktu. Ama günümüz yaz sıcakları başlayınca işlemcim 90-95 derece arasını görmeye başladı. Stok fanı bir işe yaramıyordur diye düşünüp yeni fan aldım. Fakat yine de sıcaklık değerleri değişmedi. Sorunum kasada olabilir diye düşünüp kasa camını açarak oynadım ve yine pek bir şey değişmedi. BIOS ayarlarından Recep Baltaş'ın verdiği birkaç tavsiyeyi uyguladım. Sadece 5 derecelik bir düşüş oldu. Ne yapmam gerekiyor bu baş belası işlemci için?

RX570 Sapphire Pulse.
Ryzen 5 2600.
Gigabyte B450 S2H anakart.
Dark dkccX90 Freezer X90 yeni fanım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macunu iyi yayıp ve çok fazla sürmediğinizden emin olun. Ayrıca soğutucuyu iyi oturttuğunuzdan eminmisiniz.

Herkese merhabalar. Bilgisayarımı bu kış toplamıştım. Kış mevsimi pek bir sıkıntı yoktu. Ama günümüz yaz sıcakları başlayınca işlemcim 90-95 derece arasını görmeye başladı. Stok fanı bir işe yaramıyordur diye düşünüp yeni fan aldım. Fakat yine de sıcaklık değerleri değişmedi. Sorunum kasada olabilir diye düşünüp kasa camını açarak oynadım ve yine pek bir şey değişmedi. BIOS ayarlarından Recep Baltaş'ın verdiği birkaç tavsiyeyi uyguladım. Sadece 5 derecelik bir düşüş oldu. Ne yapmam gerekiyor bu baş belası işlemci için?

RX570 Sapphire Pulse.
Ryzen 5 2600.
Gigabyte B450 S2H anakart.
Dark dkccX90 Freezer X90 yeni fanım.
Aynı işlemciyi kullanıyorum ve stok soğutucu ile oyunlarda 74 derecede çalışıyordu. Şuan kule tipi soğutucum ile 50 dereceyi bile görmüyor. Bu işte bir iş var ama bakacağız.

İlk önce soğutucu tam oturdu mu ve termal macunu düzgün sürdün mü diye bak.
Bunlar düzgün ise CPU-Z veya BIOS üzerinden işlemci kaç V voltaj ile çalışıyor diye bak.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı