Ryzen 5 2600 GTX 1660 Ti anlık drop problemi

Serpenos

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522193036
Selamlar. Bilgisayarı 4 aydır kullanıyorum aşağı yukarı ve Battlefield 1 ve 5'te özellikle 5'te multiplayer modunda, oyuna girdiğimde rahat 1-2 dk optimize oluyor sanırım. Çok düşük FPS'de oynuyorum, sonra düzeliyor. Afterburner ile değerlere baktım işlemci 70'i ekran kartı 60'ı geçmiyor. Kullanımlar işlemci %50'lerde ama GPU hiç 100 olmuyor 50-90 arası gidiyor. Yardımcı olur musunuz?
Ek olarak oyunlar HDD'ye kurulu ve HD Tune tarattım, herhangi bir sorun gözükmüyor diskte.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye fazla yük bindirmeyen grafik ayarlarını yükseltmeyi deneyin önce. Ekran kartına ne kadar yük bindirebilirsek işlemciyi rahatlatırız, en azından darboğazı en aza indiririz.

Grafik ayarlarınızı belirtir misiniz? V-Sync açık ise kapatmayı deneyin.
Her ayarda oluyor. Garip tarafı da bu. Low ve Ultra arasında sadece FPS farkı var, droplar yaşanmaya devam ediyor. V-Sync kapalı denedim bunları.

İşlemciye fazla yük bindirmeyen grafik ayarlarını yükseltmeyi deneyin önce. Ekran kartına ne kadar yük bindirebilirsek işlemciyi rahatlatırız, en azından darboğazı en aza indiririz.
Ultra'da oynadım bir süre. DX 12 açık, kapalı bir sürü ayar. Ekran kartı %100 olarak kullanılmıyor.

İşlemci nasıl %70 kullanılabiliyor? Sisteminizde korsan dosya, korsan aktifleştirilme yapıldı mı? SSD'de oyun kurulu mu? Kuruluysa o oyunlarda aynı sorunu yaşıyor musunuz?
Hayır dediklerinizin hiçbirisi yapılmadı. SSD'de sadece Windows ve birkaç program dosyası var.

Son düzenleyen: Moderatör:
2-3 dklık oyun sonucunda Afterburner değerleri:
Adsız1.png

adsiz2-min.png

Oyun ayarlari:
ayar1.png

ayar2.png

ayar3.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı