Ryzen 5 2600 Hangi Kartlara Darboğaz Yapmaz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ryzen 5 2600 işlemcim var, mevcut kartım RX 580. Ekran kartını yükseltebileceğim (darboğaz yaşamadan) mevcut kartlar neler acaba? İşlemcim fazla mı eski yoksa?
Elinizdeki kart 8 GB olan model ise iyi bir fiyata satıp 3050 alırsanız değer ama çok fazla üzerine eklemeniz gerekecek ise bence değmez. Aralarında devasa bir güç farkı yok, ortalama %30 FPS fark edecektir. DLSS olması avantaj ama bence Fidelty FX super resulation ile artık o da eskisi kadar mühim değil. Yani bence elinizdeki kartı ne kadara satabileceğinize bağlı değip değmeyeceği.

Elinizdeki kart 8 GB olan model ise iyi bir fiyata satıp 3050 alırsanız değer ama çok fazla üzerine eklemeniz gerekecek ise bence değmez. Aralarında devasa bir güç farkı yok, ortalama %30 FPS fark edecektir. DLSS olması avantaj ama bence Fidelty FX super resulation ile artık o da eskisi kadar mühim değil. Yani bence elinizdeki kartı ne kadara satabileceğinize bağlı değip değmeyeceği.
Kullandığım kart 8 GB modeli evet. Kaça gider sizce? Mine gibi işlerde falan kullanılmadı, yalnızca oyun oynadım.

RX 580'i 6-7 bin civarına satıp üzerine 1-2 bin ekleyip RTX 3050 alırsanız gerçekten karlı bir yükseltme yapmış olursunuz :).
Hocam satarken neye dikkat etmeliyim, bu mine gibi işlerde kullanılmadığını kanıtlayacak bir yol var mı? Sökülmüş kartı adama al sana sağlam kart diye versem bile inanacağını zannetmiyorum ilk etapta.

Hocam satarken neye dikkat etmeliyim, bu mine gibi işlerde kullanılmadığını kanıtlayacak bir yol var mı? Sökülmüş kartı adama al sana sağlam kart diye versem bile inanacağını zannetmiyorum ilk etapta.
Kanıtlamanın bir yolu yok ama gerekli testleri yapıp skorları ve sıcaklık değerlerini paylaşabilirsiniz :).

Yeni konular

Geri
Yukarı