Ryzen 5 2600 için anakart önerisi

RNKRMN

Hectopat
Şu an sistemimde kullandığım anakart ASUS Prime A320M-E. İşlemcimi Ryzen 3 2200G'den Ryzen 5 2600’e yükselttim. Diğer bileşenlerim NZXT S340(Kargoda geliyor), ASUS ROG RX 570 4 GB, belleklerim Crucial Ballistix 2x8 fakat birisi 2666 MHz diğeri ise 3000, Stock fan kullanıyorum işlemcimde. Güç kaynağı olarak Xigmatek 500W 80 Plus’a sahibim. Sistem elime geçince ilk yükselttiğim birim bellek oldu sonra işlemci şimde de sıvı soğutma ile anakart arasında gidip geliyorum. Hız aşırtma hiç yapmadım “en azından şimdilik” bundan dolayı sıvı soğutma yerine anakartımı yükseltmeyi düşünüyorum. Aklımda 2-3 marka ve model var. Gigabyte Aorus B450 PRO, eğer uygun fiyata bulabilirsem MSI B450 Tomahawk Max olabilir anakart konusunda nelere dikkat etmem gerek bilmiyorum, özelliklerine baktım yeterli geldi bana sanırım. Gigabyte'ın yazılımı yeterli değilmiş 1-2 yorumda gördüm fakat pasif soğutma blokları güzel duruyor. MSI'da ise pasif soğutma ön plandaymış. Aklımdaki modeller bunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tomahawk MAX en iyi B450 anakart modellerinin başında gelir. Alabiliyorsan almanı öneririm. Bu arada Ryzen 5 2600 için sıvı soğutma almana gerek yok. Zaten OC performansı iyi değil o kadar. Soğutucu parasını başka parçalara yatır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı