Ryzen 5 2600 için anakart tavsiyesi

Benim Asus tecrübem olmadı. Yakından inceleme fırsatım da olmadı açıkçası. Bu yüzden bir şey söyleyemiyorum.

Aorus Pro önermemin sebebi okuduğum bir metne yönelik ve kişisel deneyimdir. Bulmaya çalışıyorum hala o metni bulunca ek olarak göndereceğim; bağımsız bir kurumun yaptığı araştırmanın sonucunda MSI anakartları, Gigabyte'lara oranla %10 - %20 daha fazla servise/tamire götürülmüş. Araştırmayı yapan da kurumsal, bağımsız o teknik servisin bir departmanıydı.

Ayrıca Aorus BIOS update, system background, fan kontrolleri gibi konularda biraz daha kolay. MSI sorun çıkarabiliyor, teknik servisi aratabiliyor ya da forumlarda çözüm için araştırmaya mecbur kılabiliyor.

Performansı iyi olan; MSI. Bu yüzden önerilerim arasında. Kullanımı kolay ve biraz daha dayanıklı olan Gigabyte. Ayrıca aralarında ağırlık farkı var. Bu da kullanılan materyalin Aorus Pro'da daha yoğun ve sağlam olduğu hakkında küçük bir izlenim uyandırıyor. (Sadece önsezi, %100 doğru diyemeyiz)

O zaman cuma günü Aorus Pro siparişini verme işi kalıyor sadece bana. :)

Son olarak işlemci için soğutucu ararken birden kule tipi olarak be quiet dark rock 4'ü gördüm ve çok ilgimi çekti. Noctua gibi performanslı gösteriliyor ayrıca çirkin değil ve be quiet'ın adından da belli olduğu gibi oldukça sessiz çalışan teknoloji sunan bir firma olması sebebiyle o tarafa hafif bi yöneldim. Biraz konumun dışında olacak fakat son parçam olacağı için kirlilik oluşturmamak adına buraya yazmak istedim. Sizce kule tipi soğutucu mu yoksa sıvı soğutma mı almalıyım? Bu soğutucu konusunda gösteriş merakım yok çünkü simsiyah olduğu için direk düştüm.

O zaman cuma günü Aorus Pro siparişini verme işi kalıyor sadece bana. :)

Son olarak işlemci için soğutucu ararken birden kule tipi olarak be quiet dark rock 4'ü gördüm ve çok ilgimi çekti. Noctua gibi performanslı gösteriliyor ayrıca çirkin değil ve be quiet'ın adından da belli olduğu gibi oldukça sessiz çalışan teknoloji sunan bir firma olması sebebiyle o tarafa hafif bi yöneldim. Biraz konumun dışında olacak fakat son parçam olacağı için kirlilik oluşturmamak adına buraya yazmak istedim. Sizce kule tipi soğutucu mu yoksa sıvı soğutma mı almalıyım? Bu soğutucu konusunda gösteriş merakım yok çünkü simsiyah olduğu için direk düştüm.
Pahalı ama en iyisi NZXT, sonra Cooler Master sonra Corsair Sıvı soğutma sistemleri. Aorus'un ve CPU'nun soğutmasını sıvılara teslim etmelisin bence :) tabi diğer arkadaşların da görüşünü al. Benim önerim sıvı soğutma olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı