Ryzen 5 2600 için fan ve macun önerisi

OC yapmayı düşünüyorum aktif olarak COD Warzone oynuyorum OC oyunda pek etkisi olur mu yapabilir miyim pek bilmiyorum. Fakat fanda rgb olsun istiyorum bütçeyi biraz aşabilirim rgb olması için başka önerebileceğiniz model var mı?

Ayrıca NTH1 için link gönderebilir misiniz?
1.4gr 126 TL 3.5gr 80 TL olanı var fiyat farkı neden böyle acaba çakma ürün değildir umarım bazıları.
OCyi rahatlıkla halledersiniz soğutucuyu sağlam alırsanız onlar halledilir. Eğer görünüm anlamında iyi olsun diyorsanız hava sogutmalar biraz yer kaplıyor bilindiği üzere sıvı soğutma bu konuda çok iyi gayet kullanışlı ama bu tercihe ve performansa göre değişir. H115i kullanıyorum 900e aldım geçen yaz soğutma olsun görünüş olsun iyi model . Cooler master almanı tavsiye etmem o bir arkadaşın önerdiği soğutucu var o gayet iyi cooler master yanında diye başlayan öneri

OCyi rahatlıkla halledersiniz soğutucuyu sağlam alırsanız onlar halledilir. Eğer görünüm anlamında iyi olsun diyorsanız hava sogutmalar biraz yer kaplıyor bilindiği üzere sıvı soğutma bu konuda çok iyi gayet kullanışlı ama bu tercihe ve performansa göre değişir. H115I kullanıyorum 900E aldım geçen yaz soğutma olsun görünüş olsun iyi model. Cooler Master almanı tavsiye etmem o bir arkadaşın önerdiği soğutucu var o gayet iyi Cooler Master yanında diye başlayan öneri

@Bitflex arkadaşın önerisi ile RGB istediğim için bu modeli almayı düşünüyorum hocam. H115I fazla pahalı benim için en fazla macun ile birlikte 750 bütçeye çıkabilirim. Var ise farklı önerileriniz belirtebilirsiniz.

@Bitflex arkadaşın önerisi ile RGB istediğim için bu modeli almayı düşünüyorum hocam. H115I fazla pahalı benim için en fazla macun ile birlikte 750 bütçeye çıkabilirim. Var ise farklı önerileriniz belirtebilirsiniz.
H115i biraz pahalı evet onu öneri olarak söylemedim Corsairın alt modelleri de soğutma da iyidir. Ama yine de o fiyatlarda alacağınız daha iyi ürünler var tabi.

Bence soğutucu da RGB den çok soğutma performansına odaklanmalısınız. Arctic Freezer 34 eSports DUO bugün çoğu pahalı hava soğutmalardan iyi performans sergileyen bir hava soğutma. Ben de kullanıyorum 9900K gibi bir işlemciyi Apex Legends oyununda 48-54 derece arasında tutuyor. Daha önce bilgisayarımda sıvı soğutma vardı sessizlik için şuan bu soğutmayı kullanıyorum. Çünkü fanların desibel şiddeti çok düşük tavsiye ederim.

Bence soğutucu da RGB den çok soğutma performansına odaklanmalısınız. Arctic Freezer 34 eSports DUO bugün çoğu pahalı hava soğutmalardan iyi performans sergileyen bir hava soğutma. Ben de kullanıyorum 9900K gibi bir işlemciyi Apex Legends oyununda 48-54 derece arasında tutuyor. Daha önce bilgisayarımda sıvı soğutma vardı sessizlik için şuan bu soğutmayı kullanıyorum. Çünkü fanların desibel şiddeti çok düşük tavsiye ederim.
Değerli yorumunuz için teşekkürler hocam arkadaşta bunu önerdi fakat rgb istediğim için pek yanaşma istemedim dediğim gibi bütçemiz buna yetiyor daha iyi bir model olanı olsa rgb li ne güzel olurdu fakat sanırsam yok. Bütçemi termal macun ile birlikte 750 TL çıkaracaktım ama rgb den vazgeçip dediğiniz gibi ürünün soğumasına odaklansam iyi olacak bu modeli sipariş versem mi ?
Başka bir öneriniz olur mu ?

Değerli yorumunuz için teşekkürler hocam arkadaşta bunu önerdi fakat RGB istediğim için pek yanaşma istemedim dediğim gibi bütçemiz buna yetiyor daha iyi bir model olanı olsa RGB'li ne güzel olurdu fakat sanırsam yok. Bütçemi termal macun ile birlikte 750 TL çıkaracaktım ama RGB'den vazgeçip dediğiniz gibi ürünün soğumasına odaklansam iyi olacak bu modeli sipariş versem mi?
Başka bir öneriniz olur mu?

Rica ederim. Kasamda ki sıvı soğutma da RGB mevcuttu fakat ben burada bir arkadaşın Corsair sıvı soğutma hortumu çatlayıp sıvı akıtıp tüm sistemini yakınca böyle bir hava soğutma sistemi almaya karar verdim. Netice de para kolay kazanılmıyor ve sistemlere çok ciddi paralar ödüyoruz ülkemizdeki dolar kuru ile maalesef. İçinden çıkan Arctic MX-4'de çok kaliteli bir termal macun. Ben Arctic Silver 5 olanı kullanıyorum. Kıvamı olsun termal iletkenliği yüksek bir macun. 1 sene sonra sıvı soğutmayı söküp taktığımda macunun ilk gün ki halinden hiçbir farkı yoktu.

Son düzenleme:
Rica ederim. Kasamda ki sıvı soğutma da RGB mevcuttu fakat ben burada bir arkadaşın Corsair sıvı soğutma hortumu çatlayıp sıvı akıtıp tüm sistemini yakınca böyle bir hava soğutma sistemi almaya karar verdim. Netice de para kolay kazanılmıyor ve sistemlere çok ciddi paralar ödüyoruz ülkemizdeki dolar kuru ile maalesef. İçinden çıkan Arctic MX-4'de çok kaliteli bir termal macun. Ben Arctic Silver 5 olanı kullanıyorum. Kıvamı olsun termal iletkenliği yüksek bir macun. 1 sene sonra sıvı soğutmayı söküp taktığımda macunun ilk gün ki halinden hiçbir farkı yoktu.
Siparişini verdim hocam tekrardan teşekkürler. :)

Rica ederim. Güle güle kullanın. :)

Hocam merhaba. Bugün gün içerisinde ürün elime ulaştı kurulumunu sitesinden bakıp dediği gibi yapıyorum fakat amd4 uyumlu vidalar kısa kalıyor.
Anakartın arkasında yer alan braketin üstünde plastik yapıştırılmış parça var sebebi bu olabilir mi ?
Vidaları taktıktan sonra fan islemci üstüne oturtup vida yerlerini denk getiriyorum somunlar bir birini karşılıyor fakat sıkacak pay yok..

Dosya Ekleri

• 20200413_192730.jpg
    20200413_192730.jpg
    924,5 KB · Görüntüleme: 27
Hocam merhaba. Bugün gün içerisinde ürün elime ulaştı kurulumunu sitesinden bakıp dediği gibi yapıyorum fakat AMD4 uyumlu vidalar kısa kalıyor.
Anakartın arkasında yer alan braketin üstünde plastik yapıştırılmış parça var sebebi bu olabilir mi?
Vidaları taktıktan sonra fan islemci üstüne oturtup vida yerlerini denk getiriyorum somunlar bir birini karşılıyor fakat sıkacak pay yok.

Hocam önceden sölemiştim çok kısa diye çünkü arkada pay var plaka sabitlenmediği için birer diş çevir bastırarak ondan sonra yap tek zorluğu o zaten montajda:)

Yeni konular

Geri
Yukarı