Ryzen 5 2600 için soğutucu önerisi

O.C yapmayacaksanız stok soğutucu gayet yeterli, içiniz ferah olsun işlemcinize bir şey olmaz. :)
O konuda bir endişem yok ancak odam büyük olmadığı için kasa ısınıyor ve odanın sıcaklığı yükseliyor oyun oynarken çok terletiyor bu sıcaklık. Kışın bile öyleydi. 😄
İllaki alacağım derseniz bunu öneririm.
İncelemeye aldım bu soğutucuyu , test videolarını izleyip karar vereceğim.
Overclock yapılmayacaksa stok fan yeterli. Yükte 65 derece kötü bir değer değil. Eğer bozulursa o zaman alabilirsiniz. Arada bir termal macunu yenileyin yalnız.
Bilgisayarı toplayalı 9 ay oldu çok bir zaman geçmedi. 1 ay önce derin bir temizlik yaptım sıcaklık 3-4 derece düştü ancak şuan tekrar eski haline döndü.
X124'ü önerebilirim ucuz ve güzel bir soğutucu. Çoğu kişi stok soğutucu yeter yazmış ancak bu yaşadığınız yere göre değişir. Havası aşırı kurak bir yer ise gerçekten işlemci sıcaklıkları normalin üzerinde oluyor. Arkadaşım Antalya'da özellikle yaz aylarında R5 2600'ün stok soğutucu yetmiyor diyor.
Kesinlikle doğru yaz aylarında yetmiyor stok soğutucu. Odam büyük değil ve kasanın yeri çok iyi değil bu da büyük bir etken. Bu soğutucuyu da incelemeye aldım yorumlarda herkes memnun gözüküyor.

Bende aynı işlemci var fakat ekran kartı msi gaming x 1650S boşta 50 dereceyi gördü bugün
Not: Adana’da yaşıyorum hava 40 derece normal midir?
Benim de bugünlerde 50 dereceleri gördü.
Sıcaklıklar normal fakat daha soğuk olsun diyorsanız masraf yapmadan BIOS'tan Core performance bosst seçeneğini kapatin işlemciniz biraz daha düşük frekansta çalışır fakat 15 derece fark eder yük altında.
O seçeneği bilgisayarı aldığımda kapatmıştım.
Arkadaşlar Dark Freezer X124 soğutucusunu aldım ve montaj ettim. Bu kadar ciddi fark yaratacağını düşünmemiştim. Boşta 10-15 derece kadar fark etti hatta sıcak günlerde 50 derecelere varan sıcaklık şuan 35 derecelerde geziyor. Boşta düşük RPM'de 30-35 derecelerde dolaşıyor. Oyunda ise 40-45 derecelere ulaştı. Soğutucunun montajı bir hayli zor 1-2 saatimi aldı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı