Ryzen 5 2600 Isınma Problemi

@Fuxury
Wraith Spire'ın fan hızı 4200RPM'e çıkamazki çok yüksek bir rakam. Max 2850-3000 diye hatırlıyorum ben.
Doğruymuş hocam dediğiniz değerler birazdan kasa kapağını açıp işlemci fanının vidalarını kontrol ettikten sonra kapaklar açık şekilde test edicem değerleri testlerden sonra atarım.
Fanın vidalarını kontrol ettim bir sorun yoktu.Kasanın yan kapağı açıkken test ettim sonuç:
379169

testin sonuna kadar 78-79 derece arasında gidip geldi.
Kasa yan kapağı kapalı:
379170

Kasa yan kapağı açık:
379171

Doğruymuş hocam dediğiniz değerler birazdan kasa kapağını açıp işlemci fanının vidalarını kontrol ettikten sonra kapaklar açık şekilde test edicem değerleri testlerden sonra atarım.
Fanın vidalarını kontrol ettim bir sorun yoktu.Kasanın yan kapağı açıkken test ettim sonuç:
379169

testin sonuna kadar 78-79 derece arasında gidip geldi.
Kasa yan kapağı kapalı:
379170

Kasa yan kapağı açık:
379171
Ayrıca sistem boştayken ekran kartı 36-37 derece işlemci 40-41 derece

Son düzenleme:
Merhabalar bendede aynı sorun vardı şöyle çözdüm. Güç seçeneklerinden endüşük güç yanlış hatırlamıyorsam %5 yapıcaksın diğeri %100 de kalacak .

Merhabalar bendede aynı sorun vardı şöyle çözdüm. Güç seçeneklerinden endüşük güç yanlış hatırlamıyorsam %5 yapıcaksın diğeri %100 de kalacak .
Dediğinizi yaptım ve aynı zamanda işlemciyi 3600 mhz çekip voltage ayarladım CS:GO oyununda 66-67 derecelerde olan işlemci sıcaklığı 59-60 dereceye geriledi tekrar AIDA 64 testi yapıp sonucunu paylaşacağım.

Sıcaklıklar normal 80 derecelerde %100 fan hızında döner genelde elle ayarlayabilirsen kisisel biseler yapabilirsin ben stock fanla mesela 50 dereceye ulastığında %100 ile dön diyordum ve 75 gören islemcim 55 60 arası geziyordu. Uzun lafın kısası gayet normal sorun yok.

Aynı kasadan bendede var soğutması gayet güzel ryzen 3 2200G işlemcim var pubg,witcher oyunlarında en fazla 60 dereceyi görüyorum genelde 45-50 derece oynuyorum soğutucunun dönüş hızını artırmayı dene bence.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı